UEFA destek verecek!

UEFA destek verecek!
Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, UEFA Başkanı Michel Platini ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, UEFA Başkanı Michel Platini ile görüştü.

Sırbistan'ın başkentinde Belgrad'da başlayan Avrupa Konseyi 12. Spor Bakanları Konferansı'nda Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç adına Türkiye'yi temsil eden Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, ikili görüşmelerde de bulundu.

Şike ve manipülasyona karşı Avrupa ülkelerinin ortak tavır belirlemesinin ana gündem maddesi olduğu toplantıya katılan UEFA Başkanı Michel Platini, Mehmet Baykan ile bir araya geldi.

Baykan ve Platini, görüşmede güncel konuları ele aldı. İkili, 22 Mart'ta İstanbul'un ev sahipliğinde düzenlenen UEFA Kongresi'yle ilgili yapılacaklar hakkında da görüş alışverişinde bulundu.

Platini, görüşmede Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile bir araya gelmeyi çok arzuladığını, ancak bunun gerçekleşmediği için üzüldüğünü belirterek, Baykan'dan kendisine saygılarını iletmesini rica etti.

UEFA'DAN DESTEK

Michel Platini, konferansta yaptığı konuşmada ise tüm Avrupa ülkelerinin şike ve manipülasyona karşı alacağı ortak karara UEFA olarak tam destek vereceklerini söyledi.

Platini, tüm ülkelerde şike ve teşvike karşı bir yasa bulunmasının önemine dikkati çekerken, uluslararası düzeyde bir ortak çalışmanın bu sorunu çözmede önemli rol oynayacağını kaydetti.

Öte yandan Mehmet Baykan, konferansa katılan ülkelerin temsilcilerinin yer aldığı aile fotoğrafında, katılımcıların yerlerini belli etmek amacıyla yere yapıştırılan ''Türkiye'' yazılı kağıdı basılmaması için yerden aldı ve katlayarak cebine koydu. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com