UEFA Fenerbahçe'yi nasıl tehdit etti?

UEFA Fenerbahçe'yi nasıl tehdit etti?
Fenerbahçe ile UEFA arasındaki ipler gerilmeye devam ediyor.

Önceki gün UEFA'da daha önceki dönemde görev yapan Türk yetkilinin röportajda söylediği, “UEFA, Fenerbahçe'yi amatöre düşürmek istiyor” sözleri Türkiye'de gündem olmuştu.


HUKUK KURULU PROSEDÜRLERİ İNCELİYOR
İşte bugün de o sohbetin devamında konuşulanları açıklamaya devam ediyoruz; “UEFA ile Fenerbahçe'nin arasında tamir edilemeyecek çatlaklar var. UEFA'daki yetkililer FIFA ile temas kurup Fenerbahçe'nin en ağır cezayı alması için uğraşırken, bir yandan da prosedürler inceleniyor. Gelecek ay yapılacak ve tüm Avrupa Futbol Federasyonu başkanlarının da hazır bulunacağı toplantının ana gündem maddesi Fenerbahçe ve şike olacak.


TEMİZ BELGESİNİ FENERBAHÇE'NİN ÖNÜNE ÇIKARACAKLAR
UEFA'da özellikle Hukuk Kurulu, CAS'a açılan dava sonrası şu anda Fenerbahçe'nin uzun süreli ceza alması için elinden geleni yapıyor. CAS'ta arabuluculuk komisyonunda Fenerbahçe'ye 'davanızı çekin, yoksa sizi Avrupa Kupalarına almamak için elimizden geleni yaparız' diyecekler. Bunun içinde kulüplerden her yıl istenen 5 yıllık temiz maddesini kullanacaklar. Yani Fenerbahçe davasını çekmezse, 5 yıl sonra bile sarı-lacivertli kulüp Avrupa kupasına katılmak istese “siz 5 yıl önce şike yapmıştınız o yüzden ceza alacaksanız” demeyi planlıyorlar. Ama UEFA; Fenerbahçe CAS'taki davasını çekerse, bu sene Fenerbahçe'nin oynamamasını göz yumacak ve 5 yıllık temiz belgesini ciddiye almayacak!

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com