UEFA'dan rekor ceza kapıda!

UEFA'dan rekor ceza kapıda!
UEFA Hakem Kurulu üyesi Uilenberg, MHK ile temasa geçip, Engin’in Çakır’a yaptığı saldırı için bilgi aldı ve durumu UEFA’ya iletti.
G.Saray-F.Bahçe maçında Engin Baytar'ın hakem Cüneyt Çakır'a yaptığı saldırı, UEFA Hakem Kurulu'nda büyük şaşkınlık yarattı ve inceleme başlatıldı.
 
UEFA Hakem Kurulu üyesi Jaap Uilenberg, MHK ile temasa geçerek, üzücü olayla için bilgi aldı ve durumu UEFA'ya iletti.
 
Çakır'ın Avrupa'nın en önde gelen hakemlerinden biri olduğunun altını çizen Uilenberg, Engin'in saldırısının affedilmez olduğunu bildirdi.
 
Uilenberg, Engin'in Çakır'ı sahada adeta sürüklenmesinin çok çirkin olduğunu ve Avrupa hakem camiasında da tepki topladığını belirtti. Çakır'a yapılan saldırıyı izleyip çok üzüldüklerini belirten Uilenberg, Engin hakkında nasıl bir işlem yapılacağı ve ne gibi bir ceza verileceği konusunda da sorular yöneltti.
 
COLLİNA DA BİLGİ İSTEDİ
Jaap Uilenberg'in, UEFA Hakem Kurulu Başkanı Pierluigi Collina'nın isteği üzerine devreye girdiği öğrenildi. Collina başta olmak üzere UEFA Hakem Kurulu üyeleri, üzücü olayla ilgili olarak kendilerine bilgi verilmesini istedi.
 
Görüntüleri izleyen Collina'nın da çok şaşırdığı ve süreci yakından takip ettiği vurgulandı. Merkez Hakem Kurulu (MHK) ise bu gelişmeler üzerine Uilenberg'i detaylı bir şekilde aydınlattı. Kurul, Çakır'ın kırmızı kart gösterdiğini, Engin'in de prosedür gereği Disiplin Kurulu'na gönderildiğini ifade etti.
 
Hazırlanan raporlar doğrultusunda Engin'in cezasının perşembe günü belli olacağı vurgulandı. Yaşanan gelişmeler paralelinde, Engin'e 8 maç men cezası gelmesi bekleniyor.
 
Habertürk
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com