UEFA'dan TFF'ye tavsiye gelebilir!

UEFA'dan TFF'ye tavsiye gelebilir!
UEFA, F.Bahçe ve Beşiktaş'ın suçu kesinleşirse TFF'den cezaların gözden geçirilmesini talep edecek. Olumsuz yanıt gelirse soruşturma başlatacak

UEFA İcra Kurulu, Disiplin Kurulu'nun Fenerbahçe ve Beşiktaş'a verdiğicezaları, Tahkim Kurulu'nun onaması durumunda Türkiye FutbolFederasyonu'na bir tavsiye mektubu göndermek üzere toplanacak.

UEFA Başkanı Michel Platini'nin imzası ile TFF'ye gönderilecek yazıda ortak çalışma kapsamında 'F.Bahçe ve Beşiktaş'ın cezalarının gözden geçirilmesi' talep edilecek. TFF, bu tavsiye mektubuna vereceği cevapta, "Zaten kararımızı verdik" derse bu kez UEFA, savuma isteyecek ve TFF aleyhine soruşturma hakkını hayata geçirecek.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; bir diğer iddia, UEFA'nın 23 Mayıs 2013'te aldığı 'sıfır tolerans' kararının geliştirilmesi kapsamında, "yerel federasyonlar şikeyle ilgili adım atma konusunda yetersiz kalırsa, UEFA devreye girebilecek" maddesini hayata geçirerek, F.Bahçe ve Beşiktaş'a ceza verebileceği.

F.BAHÇE CAS'TIRACAK

Fenerbahçe, şike dosyasıyla ilgili UEFA Tahkim Kurulu'ndan istediği cevabı alamaması durumunda CAS'a açacağı davada iki yol izleyecek. Sarı-lacivertli kulüp ilk etapta CAS'tan "tedbirli olarak" Avrupa kupalarına katılma hakkı isteyecek.

İkinci etapta ise verilen cezaların hukuka aykırı olduğu için kararın iptalini talep edecek. CAS'ın tedbirli olarak Avrupa kupalarına katılma konusunda 15 gün içinde açık bir duruşma yapıp tarafları dinleyerek karar vereceği, gerçekleştirilecek ikinci duruşmanın ise dört ila yedi ay arasında sürebileceği ifade ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com