UEFA'nın kararı için son saatler!

UEFA'nın kararı için son saatler!
UEFA Medya Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre karar bugün (20 Haziran 2012 Çarşamba) çıkacak.
UEFA, ligi ikinci bitiren takıma ceza keser de TFF üçüncü takımın adını Şampiyonlar Ligi'ne bildirmezse, UEFA üçüncü takımı Şampiyonlar Ligi ön elemesine kabul etmez.
 
G.Saray ve Trabzonspor'un Avrupa kupalarına katılacağına yönelik yazıyı TFF'ye ulaştıran UEFA, TFF'nin Avrupa kupaları için isimlerini bildirdiği Fenerbahçe, Beşiktaş ve Bursaspor hakkındaki kararı ise henüz vermedi. UEFA, Beşiktaş ve Bursaspor'un Avrupa kupalarında yer alamayacağını daha önce açıklamıştı. Durumu en çok merak edilen, başkanı ve yöneticileri şike ve teşvik iddialarıyla yargılanan Fenerbahçe... Biz bunu bilemeyiz Bu konuda ortada birçok iddia dolaşıyor. Deyim yerindeyse, her kafadan bir ses çıkıyor! İşin doğrusunu öğrenmek için direkt olarak UEFA ile iletişim kurduk. Bizi Medya Ofisi'ne bağladılar. UEFA Medya Ofisi yetkililerinden bu konuda aldığımız yanıt, "Ceza çıkar mı bilemeyiz. Ancak karar çarşamba (yarın) günü açıklanacak. UEFA İcra Kurulu, Varşova'da toplanıp bir karar çıkaracak" şeklinde oldu. 
 
İSİM BİLDİRİLMELİ 
Merak edilen bir diğer önemli husus ise ligi ikinci bitirip Şampiyonlar Ligi'ne ön elemeden katılma hakkı kazanan F.Bahçe'ye ceza çıkması halinde bu kontenjanın ligi üçüncü bitiren Trabzonspor tarafından kullanılıp kullanılmayacağıydı. Buna yanıt şöyle oldu: "Ligi üçüncü bitiren takımın adı TFF tarafından UEFA'ya Şampiyonlar Ligi için bildirilmezse UEFA üçüncü takımı Şampiyonlar Ligi ön elemesine kabul etmez."
 
RESMİ OLMAYAN BİR TALEPTİR
F.Bahçe, Beşiktaş ve Bursaspor'la ilgili kararın bu hafta içinde TFF'ye ulaşacağını bildiren UEFA Medya Ofisi yetkilileri, UEFA tarafından TFF'ye gönderildiği iddia edilen, "Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'ne göndermeyin" şeklindeki yazıya da açıklık getirdi: "TFF'ye UEFA'nın antetli kağıdıyla resmi bir yazı gönderilmedi. Bahsedilen yazı, uyarı niteliği taşıyan, resmi olmayan bir talep olmalı."
 
Fotomaç
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com