UEFA'ya faks yağmuru!

UEFA'ya faks yağmuru!
Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Disiplin Talimatnamesi'nin 58'inci maddesini değiştirmesini protesto eden Trabzonsporlu taraftarlar, hazırladıkları faks metnini UEFA Genel Merkezi'ne göndermeye başladı.

UEFA Başkanı Platini'ye hitaben yazılan metnin İngilizce ve Türkçe metinleri şöyle:

"Sevgili Platini,

Türkiye Futbol Fedarasyonu hakkında disiplin talimatnamesinin 58. Maddesini değiştirmek sureti ile şikeyi yasallaştırdıkları için resmi şikayette bulunmak istiyorum. Bu değişikliğin ana amacı sizin de bildiğiniz gibi geçen sezon bir çok maçta şike yapmış olan Fenerbahçe Spor Kulübü'nün küme düşürülmesini engellemektir. Şahsınızın ve bay Infantino'nun da defalarca belirttiği üzere bu madde federasyonların değil UEFA ve FIFA'nın olmazsa olmaz maddesidir ve bütün federasyonlar bu kurala uymak zorundadır. Lütfen bu konuda acil hareket edin ve Türk Futbolunu kurtarın. Türk Futbolundaki siyasi müdahale ve haksız muamele hemen şimdi durdurulmalıdır. Türk futboluna disiplin talimatlarınızı uygulamak sureti ile bugünden geç olmamak koşulu ile adaleti getirin."


"Dear Mr. Platini,

I would like to make an official complain about Turkish Football Association for legalising match fixing by announcing the change of article 58 of Diciplinary Procedure. The only aim of this change is to save Fenerbahçe SK from relegation that you know were involved in several match fixing activity last season. As yourself and Mr. Infantino mentioned several times, this is UEFA's and FIFA's must have diciplinary act and all Federations have to obey this rule. Please take prompt action on this matter and save Turkish Football. Political interfere and unfair treatment in Turkish Football must be stopped now. Bring justice to Turkish Footbal by following your diciplinary procedures no later than today."


İSTANBUL YOLCULUĞU YARIN

Trabzonspor, Süper Final Şampiyonluk Grubu'nun 4'üncü haftasında oynayacağı Galatasaray karşılaşması için yarın İstanbul'a gidecek. Yarın sabah Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde son çalışmasını yapacak olan bordo mavililer, öğleden sonra THY'nin tarifeli uçağıyla İstanbul'a giderek girdikleri kampta maç saatini bekleyecek. Teknik direktör Şenol Güneş'in tüm futbolcuları İstanbul'a götüreceği ve maç günü kadroyu belirleyeceği ifade edildi.  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com