UEFA'ya karşı bir dava daha!

UEFA'ya karşı bir dava daha!
UEFA'nın son dönemde aldığı kararlar çok sık tartışılmaya başlandı. UEFA'nın aldığı men kararı sonrası zor durumda kalan ekip, UEFA'ya karşı ilk davasını sivil mahkemeye açtı.

Fenerbahçe'den sonra İsviçre'nin FC Sion kulübü de UEFA'ya savaş ilan etti. Transfer yolsuzluğu nedeniyle cezalı olduğu gerekçesiyle Celtic'i elemelerine rağmen UEFA'nın aldığı kararla, Avrupa Liginden men edilen Sion, bu kararı mahkemeye taşıdı.


Sion kulübünden” FC Sion, dün (Pazartesi günü) aldığı karar nedeniyle UEFA'ya 12 sayfalık Fransızca protesto mektubu göndermiş bulunuyor. Karar üç UEFA hakimi tarafından Celtic'u turnuvada tutmaya çalışmaktır. Bu karar kesinlikle bizim başkanımıza karşı alınmış 'kesin bir intikam' isteğidir. UEFA'nın aldığı kararı iptal etmesi için başvurumuzu yaptık. UEFA bize Celtic maçından önce bir yazı gönderdi ve takımımız ile oyuncularımızın turnuvaya uygun olduklarını kabul etti. UEFA'ya İsviçre mahkemelerinde dava açıyoruz. İsviçre Mahkemesi şu anda oyuncularımıza oynayabilir belgesi vermiştir. UEFA'nın yaptığı bu ciddi ihlal, İsviçre Mahkemesinde ceza davasına neden olacak” şeklinde bir açıklama yapıldı.


UEFA yetkilisi ise Sion'dan herhangi bir bildirim almadıklarını açıkladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com