Ufuk Okulları Geleneksel Veli Futbol Turnuvası Başladı

Ufuk Okulları Geleneksel Veli Futbol Turnuvası Başladı
Veliler arasındaki kaynaşmayı artırmak amacıyla Ufuk Okulları'nda geleneksel hale getirilen “Veli Futbol Turnuvası” dün muhteşem bir açılış töreni ile başladı..

Veliler arasındaki kaynaşmayı artırmak amacıyla Ufuk Okulları'nda geleneksel hale getirilen “Veli Futbol Turnuvası” dün muhteşem bir açılış töreni ile başladı. 4 Nisan – 16 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Veli Futbol Turnuvası görkemli bir açılış organizasyonuna sahne oldu. Bu yıl 6. sı düzenlenen organizasyona iş, sanat, spor camiasından birçok ünlü isim katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ardından açılış konuşmaları ile başladı.

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman organizasyonda ev sahibi olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Karaman “Bu turnuvaya ben 2 sıfatla katılıyorum. Birincisi Sarıyer'in mülki idari amiri diğeri ise okulun bir velisi olarak katılıyorum. Ufuk Okullarını tebrik ediyorum. İlçemizin tanıtımı adına çok önemli çalışmalara imza atıyorlar.” diye konuştu.

Ardından kürsüye davet edilen Ufuk Okulları Genel Müdürü Ömer Özdemir'de davetlilere katılımları için teşekkür ederek, “Bu yıl 6.sını düzenlediğimiz Veli Futbol Turnuvasına 30 takım katılıyor. Bu bizi sevindiriyor. Biz ilk yaptığımız turnuvada 10 takım katılmıştı. Her geçen yıl büyüyüp dahada geniş kitlelere ulaşıyor” dedi.

Protokol konuşmaları ve geçen yıllara ait görüntülerin izlenmesi ardından topluca hatıra fotoğrafı çektirildi. Ardından katılımcı ünlüler arasından 2 takım oluşturularak Şöhretler Karması Maçı yapıldı. Maçta Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Uğur Tütüneker(GS), Ahmet Yıldırım(BJK), Eyüpspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, Yapımcı Şahin Özer, Samanyolu TV Spor Servisi Müdürü Mehmet Şeyho, Mehmet Korkmaz ve Okan Buruk yer aldı. Çekişmeli anlara sahne olan maç beraberlikle sona erdi.

Turnuva açılış törenine Mülkiye Müfettişi Vahdettin Özen, Irak Baş Konsolosu Ahmet Al Kamaly, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Ahmet Yeşil, İstanbul 2010 Ajansı Genel Sekreteri Eyüp Özgüç ve Basın Mensuplarının yanı sıra çok sayıda velimiz de katıldı.

Veli ve okul ilişkisini geliştirmeyi de amaçlayan `Veli Futbol Turnuvası' maçları İstinye Ufuk İlköğretim Okulu yerleşkesi spor salonunda yapılacak. Velilerin tanışması ve kaynaşması amacıyla düzenlenen turnuva lig usulüne göre yapılıyor. Geçen yıl oldukça çekişmeli geçen maçlar sonunda kazanan dostluk ve centilmenlik oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com