Uğur Dündar'la İlgili Şok İddia!

Uğur Dündar'la İlgili Şok İddia!
PKK itirafçısı Abdulkadir Aygan, Star TV anchormani, usta gazeteci Uğur Dündar'la ilgili ortaya şok bir iddia attı! İşte Aygan'ın o iddiası...

elmahaber

Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu, Facebook sayfasında Star TV anchormani Uğur Dündar'ın ilköğretim ve lise öğrencilerinin namaz kılmalarını haber yaptığı videoyu paylaşarak “Uğur Dündar bu aşağılık haberin de unutulmayacak!!!” şeklinde yorum yaptı.

Video yayınlandıktan kısa bir süre sonra PKK itirafçısı Abdulkadir Aygan da; “Uğur Dündar'a' İskenderun Soğukoluk'u sorun...oradaki bayanları hangi arap ülkesine pazarladı?” şeklinde eleştiri yaptı.

Peki Aygan bir dönem Türkiye'nin fuhuş merkezi olan Soğukoluk'u neden gündeme getirdi?

Aygan, Dündar'la ilgili "özel" bilgilere mi sahip?

elmahaber, İsviçre'de yaşayan Abdulkadir Aygan'a ulaşarak Uğur Dündar'ın Soğukoluk olayını sordu.

Aygan, JİTEM'in kurucu Binbaşı Cem Ersever'in "Uğur Dündar Soğukoluk'u deşifre ediyormuş gibi programlar yapıp oradan kurtarılan bazı kızları Arap ülkelerine pazaradı" dediğini söyledi. Aygan, JİTEM'de asker olduğu dönemlerde komutanları Ersever'in Dündar'dan "bu aşağılık herif" diye bahsettiğini, Soğukoluk'ta kurtarılan kızları el altından Lübnan, Mısır, Tunus gibi Arap ülkelerine sattığını söylediğini aktardı.

Aygan, "Bu konu Facebook da gündeme gelince yıllar öncesinde (1990lı yıllarda) Diyarbakır'da JİTEM'de asker iken komutanımız A.Cem Ersever'in Uğur Dündar ile ilgili söyledikleri aklıma geldi. Şu an hepsini hatırlamasam da, Cem komutanım; ''Bu aşağılık herif, sözde Soğukoluk'u deşifre ediyormuş gibi yapıp programlar yaptı. Fakat oradan çıkarılan bazı kızları el altından Lübnan, Mısır, Tunus gibi arap ülkelerine pazarladı'' dedi. Bu vesileyle o yorumu yazdım. Sevabı günahı bunu iddia eden rahmetli komutanım Cem Ersever'e aittir." şeklinde konuştu.

FUHUŞ MERKEZİ HATAY SOĞUKOLUK

Hatay Soğukoluk'ta 1970'li yıllarda genç kızların kaçırılıp hapsedildiği ve pazarlandığı oteller bulunuyordu. Sadece Türkiye'nin değil tüm dünyada tanınan bir fuhuş üssü olan Soğukoluk, “önce Soğukoluğa satıldım.. sonra Ceyhan pavyonlarına..” replikleriyle Türk filmlerine bile konu oldu. Bölgede bulunan otellerde özel hazırlanmış fuhuş odaları ve zindanlar yer aldığı için jandarmanın yaptığı baskınlar sonuç vermedi. 12 Eylül darbesiyle askeri yönetim otellerin zulalarına baskın yaparak bölgeyi temizledi. O dönemde TRT'de çalışan Dündar, haberi “kotarıp” habercilikte efsane olduğu görüntüleri ekrana getirince olaylar tüm çıplaklığıyla kamuoyuna yansıdı.

Baransu'nun Paylaştığı O Video

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com