Ukrayna'da hükümet karşıtı gösteriler

Ukrayna'da hükümet karşıtı gösteriler
Polis, kaçırıldıktan sonra dövülmüş halde bulunan muhalif Bulatov'un kaçırılmasına ilişkin soruşturmada ifade vermek istemediğini iddia etti

Ukrayna'daki protesto gösterilerinin önde gelen isimlerinden olan ve geçen hafta kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılmasının ardından dövülmüş halde bulunarak hastaneye kaldırılan Dmitriy Bulatov'un, kaçırılmasına ilişkin soruşturma kapsamında polise ifade vermek istemediği iddia edildi.

Kiev Emniyet Müdürlüğü Soruşturma Dairesi Başkan Yardımcısı Grigoriy Mamka, emniyet görevlilerinin Bulatov ile görüşmesine doktorlar tarafından izin verilmesi üzerine soruşturmayı yürüten emniyet görevlilerinin ifadesini almak üzere Bulatov ile görüşmeye gittiğini söyledi. Bulatov'un avukatı olmadan ifade vermek istemediğini dile getirmesinin ardından emniyet görevlilerinin avukatın gelmesini beklediğini kaydeden Mamka, Bulatov'un avukatının gelmesinden sonra da ifade vermeyi reddettiğini iddia etti.

Mamka, emniyet görevlilerinin Bulatov'a, soruşturmayı yürütenlerle işbirliği yapmanın kendisini kaçıranların tespit edilmesi açısından faydalı olacağını hatırlattığını belirtti.

İçişleri Bakanlığı Soruşturma Dairesi Başkanı Nikolay Çinçin de daha önce yaptığı açıklamada, emniyet birimlerinin Dmitriy Bulatov'un yasa dışı olarak alıkonulmasıyla ilgili soruşturmanın bir an önce yapılmasını istediğini söylemiş, soruşturma ekiplerinin Bulatov'un ifadesini almaya yönelik girişimlerinin bir çok kez doktorlar ve milletvekilleri tarafından engellendiğini açıklamıştı.

Bulotov, Ukrayna'daki protesto gösterilerinin önde gelen isimlerinden biri olarak tanınıyor. Dmitriy Bulatov, geçen hafta kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılmasının ardından dövülmüş halde ormanlık bir alana bırakılmıştı. Belirsiz bir yerde zorla tutulduğu ve bu süre boyunca dövüldüğü ve işkence gördüğü belirtilen Bulatov hakkında 24 Ocak'ta mahkeme kararıyla kitlesel kargaşa çıkartmaktan dolayı tutuklama kararı çıkartılmıştı.

Muhabir: Bahtiyar Abdukerimov
Yayınlayan: Tuğrul Çam

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com