Ukrayna'daki gelişmeler

Ukraynadaki gelişmeler
Yeni hükümet, Kırım'da görev yapan Ukrayna askerlerine yardım ve sosyal imtiyazlar sağlayacak

KİEV (AA) – Ukrayna Devlet Başkan Vekili ve Meclis Başkanı Aleksandr Turçinov, Kırım'da görev yapan Ukrayna silahlı kuvvetleri mensupları ile ailelerine seslenerek, orduda görev yapanlara gereken yardım ve tüm sosyal imtiyazların verileceğini belirtti.

Aleksandr Turçinov, Ukrayna Silahlı Kuvvetler Başkomutanı sıfatıyla yaptığı açıklamada, ülke halkının ilk defa gerçek demokratik bir ülke inşa etmek için mücadele hakkı kazandığını kaydetti. Turçinov, ülkede demokrasi, insan onuru, hukukun üstünlüğü, sosyal adalet, ulusal ve etnik eşitliğin hakim olacağını belirtti.

Turçinov, Ukrayna yönetiminin, Kırım'daki silahlı kuvvetler mensupları ve ailelerine lojman tahsis edilmesi, çocuklar için eğitim imkanları, iyi bir emeklilik maaşı ve diğer sosyal imtiyazlardan tam olarak yararlanılmasını sağlayacağını kaydetti. Turçinov, ülkeyi koruyarak anayasal ve vatani görevini yerine getiren askerlerin, vatan ve Ukrayna halkının her zaman yanlarında olduğunu bilmesi gerektiğini vurguladı.

Ukrayna'nın geleceğe yönelik ilerlemesinin Kırım Özerk Cumhuriyeti'ndeki Rus askeri saldırganlığı ile engellenmeye çalışıldığını kaydeden Turçinov, Ukrayna'nın toprak bütünlüğünün ihlaline yönelik yıkıcı bir senaryonun uygulandığını ifade etti.

Kırım yarımadasında Ukrayna'ya yönelik sert askeri ve siyasi baskının kritik noktaya ulaştığını kaydeden Turçinov, Kırım'daki Ukrayna silahlı kuvvetlerinin provokasyonlara karşı soğukkanlı bir tutum sergileyerek saldırganın planlarını bozguna uğrattığını belirtti. 

Kırım'ın Ukrayna'nın ayrılmaz bir parçası olduğu ve bundan sonra da böyle olacağını vurgulayan Turçinov, silahlı kuvvetlerin yüksek vatanseverliği ve askeri yeminine sadakatinin Ukrayna halkı tarafından en iyi bir şekilde değerlendirileceğini ve Kırım ile Sivastopol'da askeri görevini yapanların "savaşa katılmış" statüsünde kabul edileceğini vurguladı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com