Ukrayna'daki gelişmeler

Ukraynadaki gelişmeler
Ukrayna Devlet Başkanı Vekili ve Meclis Başkanı Turçinov:

KİEV (AA) – Ukrayna Devlet Başkanı Vekili ve Meclis Başkanı Aleksandr Turçinov, Silahlı Kuvvetlerin içinde bulunulan zorlu koşullarda da ülkeyi korumaya hazır olduğunu belirti.

Turçinov, Silahlı Kuvvetlerin askeri eğitim tatbikatlarının devam ettiği Çernigovskiy'de incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Meclis Başkanı Turçinov, ülkenin içinde bulunduğu zorlu koşullarda da Silahlı Kuvvetlerinin Ukrayna'yı korumaya hazır olduğunu ifade etti. Turçinov, Rusya askerlerinin Kırım'ı kontrol etmesi ve Rus askerinin, Ukrayna'nın kuzey, doğu ve güney sınırlarında yoğunlaşması üzerine Ukrayna'nın askerini "hazır” duruma getirildiğini belirtti.

3 Mart'tan bu yana ülke genelinde askeri tatbikatların yapıldığını hatırlatan Turçinov, bu tatbikatlarda askeri hazırlığın kontrol edildiğini ifade etti. Turçinov, zorlu ekonomik koşullara işaret ederek, buna rağmen Ukrayna ordusunun var olduğunu ve ülkeyi korumaya hazır olduğunu belirtti. On binlerce vatandaşın gönüllü olarak orduya yazılmak istediğini ifade eden Turçinov, ülke halkının Silahlı Kuvvetlere yardım ettiğini belirtti. Turçinov ayrıca, Silahlı Kuvvetler ve yeni oluşturulacak Milli Muhafız Birliğinin desteklenmesi için bankalarda hesap açıldığını ve binlerce insandan yardımların geldiğini kaydetti.

Donetsk'te meydana gelen olaylarla ilgili olarak konuşan Turçinov, Donetsk'te kan dökülmesine sebep olanların cezalandırılması gerektiğini ve bu çerçevede İçişleri Bakanlığına gereken talimatı verdiğini ifade etti.

Turçinov, “Donetsk'te korkunç olaylar yaşandı. Bunun sonunda anneler yine evlatlarını defnetti, hastaneler yaralılarla doldu. Bu büyük bir facia. Bu ayrımcı Rus Kazaklarının gerçek yüzüdür. Onlar ve Kremlin'deki sahipleri için insan hayatının önemi yoktur” diye konuştu.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com