Ukrayna'daki hükümet karşıtı gösteriler

Ukrayna'daki hükümet karşıtı gösteriler
Ukrayna İçişleri Bakanlığı, geçen hafta kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılmasının ardından dün dövülmüş halde bulunarak hastaneye yatırılan Dmitriy Bulatov'un kaçırılmasına ilişkin soruşturma işlemlerine bir an önce başlamak istiyor

Ukrayna İçişleri Bakanlığının, protesto gösterilerinin önde gelen isimlerinden olan ve geçen hafta kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılmasının ardından dün dövülmüş halde bulunarak hastaneye yatırılan Dmitriy Bulatov'un kaçırılmasına ilişkin soruşturma işlemlerine bir an önce ve geniş bir şekilde başlamak istediği bildirildi.

İçişleri Bakanlığı Soruşturma Daire Başkanı Nikolay Çinçin, emniyet birimlerinin Dmitriy Bulatov'un yasadışı olarak alıkonulmasıyla ilgili soruşturmanın bir an önce yapılmasını istediğini kaydederek, ancak emniyet birimlerinin gereken delil ve kanıtlara ulaşamadıklarını vurguladı.

Bulatov'un dövülmüş olarak bırakıldığı yere emniyet ve soruşturma ekiplerinin mutlaka çağrılmadığını, Bulatov'un bulunduğuna ilişkin haberin de hastaneden geldiğini hatırlatan Çinçin, kaçırılma vakası ve kaçıranların görüntüsüne ilişkin Bulatov'un ifadesini alamadıklarını vurguladı.

Çinçin, ilk tıbbi yardımın yapıldığı ve halen hastanede tedavi gören Bulatov'un hayatı tehlikesinin bulunmaması ve ifade vermeye elverişli olmasına rağmen, soruşturma ekiplerinin Bulatov'un ifadesini almaya yönelik girişimlerinin, bir çok kez doktorlar ve milletvekilleri tarafından engellendiğini söyledi. Çinçin, bu tür engelleme girişimlerinin soruşturmayı uzatmak isteğinin veya gerçeğin açığa çıkarılmasını istememenin bir göstergesi olabileceğini kaydetti.

Çinçin, ayrıca Dmitriy Bulatov'un kaçırılmasını araştıracak soruşturma ekibinin 20 emniyet görevlisinden oluştuğunu da ifade etti.

Muhabir: Bahtiyar Abdukerimov
Yayınlayan: Hüseyin Doğru

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com