Ukrayna'daki Olaylar

Ukrayna'daki Olaylar
AB Komisyonu Genişleme ve Avrupa Komşuluk Siyasetinden Sorumlu Üyesi Stefan Füle: "Mali yardımla ilgili gereken koşullar, reform, reform, reform

AB Komisyonu Genişleme ve Avrupa Komşuluk Siyasetinden Sorumlu Üyesi Stefan Füle, Ukrayna'ya yapılacak mali yardım için reformların yapılması gerektiğini söyledi.

'nin Kiev programı çerçevesinde gerçekleştirdiği basın toplantısında Ukrayna yapılacak mali yardım yapılması için gereken şartları açıkladı.

AB Komiseri Füle, Kiev programı çerçevesinde basın toplantısı düzenledi. Füle: "Mali yardımla ilgili gereken koşullar, reform, reform, reform" dedi. Ukrayna'ya yapılacak mali yardımla ilgili Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bir önkoşul olup olmadığı sorusuna Füle; "Bu konuda kesinlikle açık konuşmak isterim ki bizim konumuz erken seçim değildir, Cumhurbaşkanlığı seçimleri olsun, parlamento ya da yerel seçimler olsun erken ya da grafiğe uygun olsun fark etmez, bizim ana işimiz seçimleri Ukrayna halkının belirlemesi için gerekli koşulları sağlamaktır" dedi.

Füle açıklamasında, Avrupa Birliği'nin Ukrayna'ya gerekli desteği sağlayacağını belirterek, reformları gerçekleştirmek üzere yapılandırılmış olması halinde kurulacak yeni hükümetle çalışmaya hazır olduklarının altını çizdi.

Öte yandan Füle, AB-Ukrayna arasındaki ortaklık anlaşması, reformların uygulanması ve desteğin güçlenmesi açısından ek bir platform olabileceğini vurguladı. Ayrıca Füle, Avrupa birliğinin yardım sağlanması için çeşitli uluslararası kuruluşlarla çalıştığını ifade ekledi.

AB Komisyonu Genişleme ve Avrupa Komşuluk Siyasetinden Sorumlu Üyesi Stefan Füle, Ukrayna Cumhurbaşkanı ve Muhalefet Liderleri ile ülkenin içinde bulunduğu politik krizden çıkış yolu aramak üzere görüşmeler yapmak için Ukrayna'nın başkenti Kiev'e iki günlük bir ziyaret gerçekleştirmişti. Stefan Füle'nin bugün Ukrayna'dan ayrılması bekleniyor.

Muhabir: Bahadır Vanlı
Yayınlayan: Eyüphan Kılıç

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com