“Ulaşım çözülürse turist sayısı 4 katına çıkar”

“Ulaşım çözülürse turist sayısı 4 katına çıkar”
Kütahya Simav'ın DP'li Belediye Başkanı Kasım Karahan, ilçenin ulaşım ile ilgili sorunlarının çözülmesi halinde, ilçedeki üç ayrı kaplıcayı ziyaret eden yıllık turist sayısının 800 binden 3 milyona çıkabileceğini söyledi.

Kütahya Simav'ın DP'li Belediye Başkanı Kasım Karahan, ilçenin ulaşım ile ilgili sorunlarının çözülmesi halinde, ilçedeki üç ayrı kaplıcayı ziyaret eden yıllık turist sayısının 800 binden 3 milyona çıkabileceğini söyledi.
Simav'ın termal turizm potansiyeli bakımından Türkiye'nin en önemli yerleşim birimlerinin başında geldiğini ifade eden Karahan, bir kentte turizmin gelişmesi için altyapı hizmetleri ve ulaşımın son derece önemli olduğunu vurguladı.
Simav'ın bünyesinde barındırdığı birçok güzelliğin, ulaşımda yaşanan bir takım olumsuzluklar yüzünden saklı kaldığını anlatan Karahan, bundan büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Karahan, Simav'ın öncelikle Bursa, Kütahya ve İzmir yönüne olan ulaşımının acil olarak çözümlenmesi gerektiğini kaydetti.
Ulaşım konusunda Simav'ın sıkıntılarının derhal çözülmesi gerektiğini vurgulayan Karahan, sorunların çözümlenmesi halinde yıllık yaklaşık 400 bin civarında olan turist sayısının 1,5 milyona çıkmasının mümkün olabileceğini söyledi.
Karahan, İzmir başta olmak üzere İstanbul, Balıkesir, Uşak ve Manisa'da kalan yabancı turistlerin tatil planları içerisine Simav'ı almak istedikleri yönünde duyumlar aldıklarını, ancak yolun durumunu öğrenen turistlerin Simav'a gelmekten vaz geçtiklerini bildirdi.
Bu durumdan hem ilçe hem de ülke ekonomisinin büyük bir kayba uğradığını bildiren Karahan,”Simav'ın bu imkanlardan maksimum derecede faydalanması için yetkili merciler gerekli girişimlerde bulunmalıdır' diye konuştu.
'TURİST 1450 RAKIMLI GÖLCÜK'E ULAŞMALI'
Geçtiğimiz yıllarda vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde rağbet gören İç Ege'nin önemli yayla turizm merkezlerinden biri olan 1450 rakımlı Gölcük Yaylası ile Krater Gölün ulaşımsızlığa kurban gittiğini savunan Belediye Başkanı Kasım Karahan, ' Gölcük geçtiğimiz yıllarda İç Ege'nin gözbebeği konumunda önemli bir turizm merkeziydi. Ancak son dönemlerde Türkiye'nin değişik bölgelerinde bir bir hayata geçen yayla turizm merkezlerinin kolay ulaşımı nedeniyle ikinci planda kaldı. Turistlerin doğa harikası Gölcük'e ulaşması saatler alıyor. En kısa sürede Simav ve ardından da 1450 rakımlı Gölcük Yaylası ile Krater Göle ulaşımın kolaylaştırılması adına çalışmaların başlatılması turizmciler ve kentimiz adına son derece önem arz etmektedir' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com