Ulaşım zamını böyle protesto ettiler!

Ulaşım zamını böyle protesto ettiler!
Şişli'de Öğrenci Kolektifleri üyesi bir grup, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından toplu taşıma ücretlerine zam yapılmasının protesto etti.

Mecidiyeköy Metrobüs durağında toplanan yaklaşık 30 kişilik Öğrenci Kolektifi üyesi bugün Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından toplu taşıma ücret tarifelerine zam yapılmasını protesto etti.

Grup, Paralı eğitim ulaşım zamlarıyla sürüyor yazılı pankart açarak, Topbaş zammını al başına çalUlaşmak istiyorsan sende dur de zamlara şeklinde sloganları attı.

Grup daha sonra gişelerden ücretsiz geçiş yaparak vatandaşların da ücretsiz geçmesini istedi. Bazı vatandaşlar gişelerden ücretsiz geçerken bazıları akbilleriyle geçti. Grup adına basın açıklaması yapan Utku Çaybaş, Bütün gazetelerde eğitim parasız yazıyor. Ancak ikinci öğretim harçları kaldırılmadı. Aynı zamanda bugün Kadir Topbaş açıkladı ulaşıma yüzde 10 zam geldi. Bizler nasıl harçları kaldırdıysak aynı şekilde ikinci öğretim harçlarını da kaldıracağız. Ve bu zamları iki yıl önce turnikeden atlayarak geri kaldırdıysak yine aynı şekilde bu yılda zamları geri çektireceğiz. şeklinde konuştu. Grup basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı. Bu arada güvenlik görevlileri çekim yapan basın mensuplarını engellemeye çalıştı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com