Ulaştırma Bakanlığı'ndan Uşak'a 110 Milyon TL yatırım

Ulaştırma Bakanlığı'ndan Uşak'a 110 Milyon TL yatırım
AK Parti Uşak İl Başkanı Hilmi Alper, 2003-2009 yılları arasında Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nce Uşak'a 110 milyon 706 Bin TL yatırım yapıldığını söyledi.

AK Parti Uşak İl Başkanı Hilmi Alper, 2003-2009 yılları arasında Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nce Uşak'a 110 milyon 706 Bin TL yatırım yapıldığını söyledi.
AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper 2003-2009 yılları arasında Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nce Uşak'a yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Başkan Alper, 2002 yılına kadar 29 kilometre yol yapıldığını ifade ederek, “2003-2009 yılları arasında toplam 132 kilometre yol yapıldı. Bunun yanı sıra 646 kilometre yol iyileştirmesi, 1 adet kaza kara nokta iyileştirmesi, 23 kilometre bitümlü sıcak karışım asfalt yapımı, 947,5 kilometre asfalt onarımı, 7 adet köprü yapılarak trafiğe açıldı. Ayrıca 2009 yılı içersinde 62 kilometre bitümlü sıcak karışım asfalt yol ile 173 kilometre asfalt çalışması ve 2 adet köprü yapımı tamamlandı” dedi.
Özellikle şehirlerarası ulaşımda bir özlem olan bölünmüş yol çalışmalarının AK Parti Hükümeti ile birlikte yeni bir döneme girerek adeta ülkenin çağ atladığını ifade eden Başkan Alper, “Hükümetimiz tarafından başlatılan ve ülkemizde yeni bir çağın habercisi olan duble yollar ile şehirlerarası ulaşımın kolaylığı, rahatlığı ve kaza riskinin de azalması ile çalışmaların ne kadar önemli olduğu ortadadır. İlimizin de 6 yıl gibi bir sürede 110 Milyon TL'lik yol çalışmalarına destek aldığını düşünürsek, Ülke genelinde yapılan çalışmaların ne kadar büyük yatırımlar olduğu aşikardır. AK Parti vatandaşa verdiği değeri, halkın güvenli ve huzurlu bir yolculuk yapması için başlattığı yol seferberliği ile bir kez daha ortaya koymuştur” dedi.
Uşak'ın İzmir ve Ankara'ya duble yol ile bağlandığını da belirten Başkan Alper şöyle devam etti; “Bundan sonraki süreçte Uşak - Sivaslı, Uşak - Ulubey ve Eşme – Kula arasındaki yolarlın yapılmasına geldi. Sivaslı yolunda çalışmalar başladı, Uşak-Ulubey çalışmalar ile ilgili Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü'nce Nisan ayı sonunda ihale edilecek. Ayrıca Eşme – Kula yolu çalışmaları içinde yine aynı müdürlükçe Mayıs ayında ihale yapılacak böylelikle ilçelerimize yönelik yol çalışmaları da hız kazanmış olacak”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com