Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Elvan:

Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Elvan:
"Başbakan Tayyip Erdoğan önderliğindeki AK Parti hükümetleri, 79 yılda yapılandan daha fazlasını 11 yıla sığdırdı. 6 bin 100 kilometre bölünmüş yolumuz vardı. 11 yıl içinde tam 17 bin kilometre ilave bölünmüş yol yaptık"

KARAMAN (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'deki istikrarın korunmasının önemine dikkati çekerek, "Nasıl Adnan Menderes'i yolsuzlukla, hırsızlıkla suçladılar, aynı şekilde Başbakanımızı da yalanla, dolanla, montaj kasetlerle suçlamaya çalışıyorlar. Sakın ve sakın onlara inanmayın. Eğer Recep Tayyip Erdoğan sizler için gece, gündüz çalışmasaydı, bu ülkede hem siyasi hem ekonomik istikrarı sağlamasaydı bugün biz 90'lı yıllardaki gibi olurduk" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Karaman merkeze bağlı Akçaşehir beldesine gelen Elvan, burada partisinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 2002 yılında bu halk için yola çıktıklarını, halkın efendisi değil hizmetkarı olduklarını söyledi.

Halkın sorununu her zaman kendi sorunları olarak gördüklerini, bu düsturla çalıştıklarını ifade eden Elvan, "Siz, bizlere büyük bir emanet teslim ettiniz. Allah'a çok şükür 12 yıldır bu emanetinizi yere düşürmedik. Alnımız ak, başımız dik bir şekilde emanetinizi götürüyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte de milli iradeyi, yani sizin emanetinizi daha da ilerilere taşıyacağız" dedi.

Elvan, 1960'lı yıllarda Adnan Menderes'in Türkiye'ye adeta şantiyeye çevirdiğini, birilerinin Menderesi'n çalışmalardan rahatsız olduğunu anlatan Elvan, o dönemde Menderes'in yalancılıkla, yolsuzlukla ve hırsızlıkla suçlanarak idam edildiğini belirtti.

-"AK Parti hükümetleri 79 yılda yapılandan daha fazlasını 11 yıla sığdırdı"

Türkiye'nin bu dönemlerde küçüldüğünü, gerilediğini aktaran Elvan, şunları kaydetti:

"1990'lı yıllara geldik. Kriz üstüne kriz yaşandı. Dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesinde kriz yaşanmazken, Türkiye 1994'de, 1999'da, nihayet 2001 yılında krizler yaşadı. Hükümet, devlet memurunun maaşını ödeyemez hale geldi. O dönemlerde devlet memurlarından belirli bir miktar da kesinti yapılmaya başlandı. O kestikleri paraları bile ödemediler. İktidara geldik o memur kardeşlerimizin 13.5 katrilyonluk alacaklarını biz ödedik. Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AK Parti hükümetleri 79 yılda yapılandan daha fazlasını 11 yıla sığdırdı. 6 bin 100 kilometre bölünmüş yolumuz vardı. 11 yıl içinde tam 17 bin kilometre ilave bölünmüş yol yaptık. Evet, 79 yılda yapılanın 2 katından fazlasını, neredeyse 3 katını 11 yıla sığdırdık."

Elvan, AK Parti iktidarında birilileri için hayal olan yüksek hızlı tren projesini gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, bugün Ankara'dan Konya'ya, Ankara'dan Eskişehir'e ve Konya'dan Eskişehir'e yüksek hızlı tren hatlarını işletmeye aldıklarını bildirdi.

Bu trenlerin saatte 250, 270 kilometre hız yaptığını dile getiren Elvan, "Şu anda Eskişehir-İstanbul arasını bitirmek üzereyiz. Test çalışmalarını yapıyoruz. Aslında çalışmalarımızı tamamladık, arkadaşlarımız test sürüşlerini gerçekleştiriyor" diye konuştu.

-"İstikrarımızı muhafaza etmemiz gerekiyor"

Bununla da yetinmediklerini, Karaman-Konya hızlı tren projesini gerçekleştirdiklerine dikkati çeken Elvan, şöyle devam etti:

"Saatte 200 kilometre hız yapacak olan bu trene kısa sürede sizlerin binme imkanınız olacak. Bununla da yetinmedik; 'Karaman'ı Mersin'e, Adana'ya tren yolu ile bağlamalıyız' dedik. Onun da ihalesine 1,5-2 ay sonra çıkacağız inşallah. Hem Karamanımızı hem Konyamızı artık Akdeniz ile buluşturuyoruz. Sizlere hizmet etmek için buradayız. Bu ülkenin istikrarı önemli. Eğer ülke istikrarsız bir ortama dönerse, işsizler ordusu olur. Faizler geçmişte olduğu gibi yüzde 100'lere, yüzde 1000'lere çıkar. Bu ülkede kalkınma, gelişme, yatırımlar durur. Onun için 30 Mart'ta inşallah 'istikrar' diyeceğiz. Hep birlikte 'Recep Tayyip Erdoğan' diyeceğiz. İstikrar son derece önemli. İstikrarımızı muhafaza etmemiz gerekiyor. Nasıl Adnan Menderes'i yolsuzlukla, hırsızlıkla suçladılar, aynı şekilde Başbakanımızı da yalanla, dolanla, montaj kasetlerle suçlamaya çalışıyorlar. Sakın ve sakın onlara inanmayın. Eğer Recep Tayyip Erdoğan sizler için gece, gündüz çalışmasaydı, bu ülkede hem siyasi hem ekonomik istikrarı sağlamasaydı bugün biz 90'lı yıllardaki gibi olurduk."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com