Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
"Bu seçim Türkiye'nin istikametine, istikamet katacak bir seçimdir. Bu seçim Türkiye'nin yol haritasını netleştirecek olan bir seçimdir"

YALOVA (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Bu seçim Türkiye'nin istikametine, istikamet katacak bir seçimdir. Bu seçim Türkiye'nin yol haritasını netleştirecek olan bir seçimdir" dedi.

Elvan, Altınova Belediye Başkan adayı Metin Oral'ın seçim irtibat bürosu ziyaret etti. Burada partililere seslenen Elvan, yerel seçimlerin önemine değinerek, "Önünü göremeyen, ekonomik açıdan, siyasi açıdan çok kötü bir durumla karşı karşıya kalacağız. O nedenle bu yerel seçimi, sadece bir seçim olarak görmüyoruz. Bu seçim Türkiye'nin istikametine, istikamet katacak bir seçimdir. Bu seçim Türkiye'nin yol haritasını netleştirecek olan bir seçimdir" diye konuştu.

Bakanlık olarak sadece Türkiye'de değil dünyada ses getiren büyük projelere imza attıklarını, atmaya devam ettiklerini söyleyen Elvan, sözlerini şöyle sürdürdü: 

''2013 yılının ilk aylarında dönecek olursak, ocak, şubat, mart, nisan ayına. O dönemde şunu göreceksiniz: Türkiye'nin son 100-150 yıldan beri en düşük enflasyon seviyesine ulaştığını, yabancı yatırımcıların Türkiye'de yatırım yapmak için yarıştıklarını ve Türkiye'nin büyük, mega projelerini açıkladığı dönem olarak göreceksiniz. O dönemin hemen akabinde biliyorsunuz Gezi olayları patladı. Hatta Almanya'dan, Türkiye'de hiçbir sanatçı yokmuş gibi bir sanatçı getirdiler. Bir piyano getirdiler. Türkiye’nin hiç piyanosu, sanatçısı yokmuş gibi. Taksim'de o Alman vatandaş piyano çaldı, bizim gençlerimiz de alkışladı. Bizim o gençlerimiz 10 yıl öncesini görselerdi bugün AK Parti’yi kucaklamaktan başka bir şey yapmazlardı. Çünkü 10-12 yıl öncesinde Türkiye tam bir istikrarsızlık adasıydı. Devlet, memurunun maaşını bile doğru dürüst ödeyemiyordu. Hatırlayınız, tasarruf amacına yönelik devlet memurlarının maaşları kesildi. Konut edindirme yardımı adı altında yine devlet memurlarının maaşlarını kestiler. Bununla da yetinmediler ve bankalar hortumlandı, battı. Türkiye yatırım yapamaz hale geldi."

Türkiye'de çok önemli projelere imza atıldığına dikkati çeken Elvan, şunları kaydetti:

"Bakınız Türkiye'de neler yapıyoruz; üçüncü köprü, üçüncü havalimanı, Kanal İstanbul. İstanbul'u Yalova'ya, Yalova'yı Bursa'ya, Bursa'yı İzmir'e bağlayan otoyol. Bunların hangisi gerçekleşebilirdi. Marmaray Projesi 150 yıllık hayal edilen bir proje. Abdülhamit zamanında çizilmiş bir projeydi. Biz bu projeyi gerçekleştirdik. Şimdi Marmaray'ın bir kardeşini yapıyoruz. Tünel çalışmalarımıza yakında başlayacağız. İki katlı, yine Marmara Denizi'nin altından bir yol geçiriyoruz. İnşallah otomobillerimiz o tüneli kullanacaklar. Marmaray'a ilave olarak yeni alt geçit tünelimizi inşallah tüm İstanbullular, tüm vatandaşlarımız kullanma imkanına kavuşacaklar. Bunlar Türkiye için çok önemli, çok büyük projeler. Türkiye'nin önünü açacak projeler. Bugün İstanbul'a gitmeye kalktığınızda körfezi geçeceksiniz, tam 1,5 saat zaman harcayacaksınız ama yapacağımız bu asma köprüyle 6 dakikada Dilovası'na ulaşacaksınız. İşte bizim farkımız bu. Biz birileri gibi dedikodu yapmıyoruz. Biz iş üretiyoruz. Biz hizmet partisiyiz. Biz halkımıza hizmet etmek için buradayız ve hizmet etmeye de devam edeceğiz. Sizin arzunuz, isteğiniz ne ise hükümetimizin de arzusu isteği o olur. Sizin sorununuz ne ise bizim sorunumuz da o oldu. Biz sizinle bütünleştik, kaynaştık. Gerçek anlamda iktidar sizlersiniz, milli irade ama milli iradeyi yok saymaya çalışan, sandık dışında başka yol ve yöntemlere başvurmaya çalışan kesimler var. Bunların hiçbirine prim vermeyeceğiz. Geceli gündüzlü çalışacağız."

Konuşması sırasında seçim irtibat bürosu önünden geçen ve müzik açan bir partiye ait otobüsle ilgili konuşan Bakan Elvan, "Biz onların yaptığı saygısızlığı yapmayız. Konuşanı rahatsız etmeyiz. Bizim bu geleneğimizde, göreneğimizde vardır. Bizim ahlakımızın parçasıdır. Onlar kaybettiyse bırakın kaybetsinler ama biz yine de onları kucaklayacağız" dedi.

Daha sonra Elvan, helikopterle İstanbul'a hareket etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com