Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
"Lafla milliyetçilik olmaz. Gerçek milliyetçi arıyorsanız o da Recep Tayyip Erdoğan'dır"

GÜMÜŞHANE (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Lafla milliyetçilik olmaz. Gerçek milliyetçi arıyorsanız o da Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi.

Bakan Elvan, bir dizi ziyaret için geldiği Gümüşhane'de Şiran ilçesini ziyaret ederek, AK Parti İlçe Başkanlığı'nca belediye düğün salonunda düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

Elvan, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin büyük bir heyecanla kurulduğunu, millete hizmet için yola çıktıklarını, o heyecanı aynen bugün de duyduklarını belirterek, "Biz bu ülkeyi bir çivi bile çakmayan partiler ve hükümetlerden devraldık. Geçmiş hükümetler bırakın tünel yapmayı yol bile yapamıyorlardı" ifadelerini kullandı.

İktidara geldiklerinde ülkeyi 36 milyar dolar ihracatla devraldıklarını, bugün ise 156 milyar dolar ihracat yapan bir ülke konumuna geldiklerini dile getiren Elvan, "80 yılda yapılanın 2,5 katı yol yaptık. Bolu tünelini bile yapamadılar. Bugün ülke genelinde biz 120 tünel yapıyoruz. Ülkeye hizmet yapmak için biz varız. Lafla milliyetçilik olmaz. Gerçek milliyetçi arıyorsanız o da Recep Tayyip Erdoğan'dır. Biz milli iradeye saygılıyız. Halkın sorunu devletin sorunu oldu. Bu ülkeyi gerçek yönetenlerden rahatsız olanlar var. Onlara en güzel cevabı sandıkta vereceksiniz" diye konuştu.

- "Türkiye'nin büyümesinden rahatsız olanlar var"

Bakan Elvan, 6 yıldır Avrupa'nın gelişmiş ülkelerinde kriz ve işsizlik artarken Türkiye'nin hala büyümeye devam ettiğini kaydederek, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin büyümesinden rahatsız olanlar var. Dışarıdan rahatsız olanlara içten de destek oldular. Ne olursa olsun büyüyeceğiz, gelişeceğiz. Okullara gidemeyen başörtülü kızlarımız bugün devlet dairelerinde çalışıyorlar. Ne sizin, ne de bizim başımızı öne eğdirmeyen bir başbakanımız var. Ne zaman Türkiye'de gelişme olsa sosyal medyada olumsuz mesajlar çekenler var. İstiyorlar ki Türkiye gelişmesin, vesayet altında olsun. İstikrarsız bir Türkiye, vesayet altında bir Türkiye'dir. AK Parti'mizin, başbakanımızın değerini hepimiz bilmeliyiz."

"Biz hizmet üretirken bizleri sandıkta yenemeyen, halkın desteğini alamayanlar ise kaçak güreşiyorlar" diyen Bakan Elvan, "Muhalefet bile yapamıyorlar. Her gün hakaretler yağdırıyorlar. Biz çok sıkıntı çektik ama çok güzel konumdayız. 30 Mart'ı yerel yönetim seçimlerinin ötesine götürdüler. Öyle bir noktaya getirdiler ki bir referandum durumuna dönüştürdüler. İstikrardan yana olanlar bizden yana olacaklardır" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com