Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
"1960 yılında ne uyguladılarsa şimdi de aynı metodu uygulamaya çalışıyorlar ama artık Türkiye Cumhuriyeti devletinin vatandaşları uyandı. Kimin kime hizmet verdiğini çok iyi biliyor. Bundan sonraki süreçte kimse milli egemenliği ayaklar altına alamayacakt

KONYA (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "1960 yılında ne uyguladılarsa şimdi de aynı metodu uygulamaya çalışıyorlar ama artık Türkiye Cumhuriyeti devletinin vatandaşları uyandı. Kimin kime hizmet verdiğini çok iyi biliyor. Bundan sonraki süreçte kimse milli egemenliği ayaklar altına alamayacaktır. Ne Başbakanımızı, ne bizleri, ne de hükumetimizi hiçbir şekilde bertaraf edemeyecekler" dedi.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Konya'nın Beyşehir ilçesine gelen Elvan, burada partisince düzenlenen programda yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarı olarak 2002 yılından bu yana milletle bütünleştiklerini söyledi.

Gerçek anlamda halkın iktidara geldiğini, bu sayede 80 yılda yapılamayanı 12 yılda gerçekleştirdiklerini ifade eden Elvan, halkın verdiği emaneti hiçbir zaman yere düşürmediklerini belirtti.

Milli iradenin çok önemli olduğunu vurgulayan Elvan, "Bir hükümet vesayet altında çalışmalarını yürütüyorsa o hükümetten ümidinizi kesmelisiniz. Bugüne kadar hep birilerinin talimatlarıyla bir şeyler yapmaya çalıştılar ve ülkeyi yönetemediler. Yıllardan beri başörtülü kızlar okullarına gidemiyordu. Şu anda her bir başörtülü kardeşimiz üniversitede okuyabiliyorsa bu Başbakan'ın dirayeti ve dik duruşu sayesinde oldu" diye konuştu.

- "Kendi yüksek hızlı trenimizi imal edeceğiz"

Bölünmüş yol uzunluğunun 79 yılda yılda 6 bin 100 kilometreyken, 11 yılda 17 bin kilometrenin üzerinde bölünmüş yol yaptıklarını ifade eden Elvan, şunları kaydetti:

"Havayolunu gerçek anlamda halkın yolu haline getirdik. 2002'de 25 havaalanı vardı, çoğu atıl durumdaydı, çalışmıyordu. Bugün 52 havaalanımız var. Ülkemiz büyüdükçe büyüdü, güçlendikçe güçlendi. Yüksek hızlı tren Türkiye'nin bir hayaliydi. Türkiye'de hızlı tren imal etmek bir hayaldi ama bugün biz yüksek hızlı tren işletmeciliğine başladık. Konya'dan Ankara'ya, Konya'dan Eskişehir'e, Ankara'dan Eskişehir'e inşallah Eskişehir'den İstanbul'a, yine Ankara'dan İzmir'e, Edirne'den Kars'a kadar ülkemiz yüksek hızlı trenle buluşacak. Bununla ilgili çalışmalarımızı sürüyor. 'Kendi yüksek hızlı trenimizi imal edeceğiz dedik' ve çalışmalara başladık. Tasarım çalışmalarımız tamamlandı. İnşallah imaline yönelik de çalışmalarımız hızla devam ediyor."

- "Kendi uydumuzu imal ediyoruz"

Elvan, 1,5 yıl önce Kazakistan'dan Türksat 4A uydusu fırlattıklarını vurgulayarak, bu uyduyla televizyon kanallarının artık tüm Afrika ülkelerine ulaşabileceğini dile getirdi.

Türkiye'nin kendi uydu fırlatma istasyonlarına da sahip olacağına dikkati çeken Elvan, şözlerine şöyle devam etti:

"Bununla ilgili çalışmalara başladık. Kendi uydumuzu imal ediyoruz, kendi istasyonumuzu da yapacağız inşallah. O zaman Kazakistan'a gitme zorunluluğunda olmayacağız. Japonya'da, Fransa'da imal ettirmeyeceğiz. Bizatihi Ankara'daki tesislerimizde kendi uydumuzu imal edeceğiz. Türkiye gelişiyor, büyüyor ve güçlenmeye devam ediyor ama bu istikrardan, büyümeden, gelişmeden rahatsız olanlar var. 2 aydan bu yana Başbakanımıza saldırıyorlar. Bakanlarımıza, hükumetimize saldırıyorlar. İftiralar, hakaretler, yalanlar, montajlar, aklınıza ne gelirse... Adnan Menderes döneminde bunları ona yaptılar. Bunların büyükleri, talimat verenleri kimse bu işi iyi biliyor. 1960 yılında ne uyguladılarsa şimdi aynı metodu uygulamaya çalışıyorlar ama artık Türkiye Cumhuriyeti devletinin vatandaşları uyandı. Kimin kime hizmet verdiğini çok iyi biliyor. Bundan sonraki süreçte kimse milli egemenliği ayaklar altına alamayacaktır. Ne Başbakanımızı ne bizleri, ne de hükumetimizi hiçbir şekilde bertaraf edemeyecekler."

 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com