Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
"Başbakanımız milli iradeyi bugüne kadar ezdirmedi, ezdirmeyecek. Milletimiz, ne demokrasiden ne kalkınmadan ne de özgürlüklerinden vazgeçmeyecektir"

KARAMAN (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Başbakanımız milli iradeyi bugüne kadar ezdirmedi, ezdirmeyecek. Milletimiz, ne demokrasiden ne kalkınmadan ne de özgürlüklerinden vazgeçmeyecektir. Ne askeri ne de sivil vesayete asla izin vermeyeceğiz. Hiçbir vesayet milletin vesayetinden daha kıymetli değildir. Başbakanımız sizin emanetinize sahip çıkmıştır ve bundan sonra da çıkacaktır" dedi.

Elvan, partisince Aktekke Kent Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarıyla milletin rahat bir nefes aldığını, özgürce kendini ifade etmeye başladığını belirtti.

1960'lı yıllarda milli egemenliğin ayaklar altına alındığını, ülkeyi şantiyeye çevirmeye çalışan Adnan Menderes'in idam edildiğini anımsatan Elvan, "1970'li yıllarda Türkiye yine bir muhtırayla karşı karşıya kaldı 1980 yılında Türkiye yine darbeyle karşı karşıya kaldı. Milli irade çiğnendi, ayaklar altına alındı ama Başbakanımız vesayete hayır dedi. Başbakanımız milli iradeyi bugüne kadar ezdirmedi, ezdirmeyecek. Milletimiz, ne demokrasiden ne kalkınmadan ne de özgürlüklerinden vazgeçmeyecektir. Ne askeri ne de sivil vesayete asla izin vermeyeceğiz. Hiçbir vesayet milletin vesayetinden daha kıymetli değildir. Başbakanımız sizin emanetinize sahip çıkmıştır ve bundan sonra da çıkacaktır' ifadelerini kullandı.

- "Biz Başbakanımızı yedirtmeyeceğiz"

Elvan, havayolunu halkın yolu haline getirdiklerini, 25 havaalanı olan Türkiye'de bugün 52 havaalanının olduğunu dile getirdi. Sadece hava ve karayoluyla yetinmediklerine, ülkeyi demir ağlarla örmeye başladıklarına dikkati çeken Elvan, şunları kaydetti:

"Hayal denilen yüksek hızlı treni gerçeğe dönüştürdük. Milli tankımızı yaptık. Milli helikopterimizi yaptık. Şu anda bakanlığımız milli yüksek hızlı trenini yapıyor. Milli uydumuzu yapıyor. Bizler Başbakanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz. Biz ülkemizi şantiyeye dönüştürdük. Sadece Ulaştırma Bakanlığının tam 166 katrilyonluk yatırımı var. İster eğitme bakın, ister sağlığa... Hangi alana bakarsınız bakın Türkiye'nin 4 bir yanı şantiyeye dönüştü. Ama buna rağmen bizleri, Başbakanımızı yolsuzlukla suçluyorlar. Bizlere iftirada bulunuyorlar. Montajla, şantajla milli iradeyi yok etmek istiyorlar ama edemeyecekler. Türkiye'de ne milletimizi ne de Recep Tayyip Erdoğan'ı eğemeyecek bükemeyecekler. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede, siyasi ve ekonomik istikrarı sağladı. Hortumları kesmiş, yolsuzlukların önüne geçmiştir. Biz Başbakanımızı yedirtmeyeceğiz. Bu ülkede taş üstüne taş koyamayanlar, proje üretemeyenler başbakanımızı karalamaya çalışıyorlar. Siz milli iradeyi yok saymak isteyenlere, milli irade hırsızlarına 30 Mart'ta gereken cevabı vereceksiniz. Biz insanımıza sevdalıyız. Dağımıza, ovamıza, bayrağımıza sevdalıyız. Biz başbakanımıza sevdalıyız. Bize 'sevmeyin, nefret tohumları ekin, ayrımcılık yapın' diyorlar. 'Vesayeti kabul edin' diyorlar ama biz seveceğiz, ülkemizi yücelteceğiz, ülkemizi kalkındıracağız."

- "Milliyetçi, bu ülkede taş üstüne taş koyandır"

Elvan, AK Parti kadrolarının "istikrar, kalkınma, gelişme" dediğini, iş, aş, hizmet, ülkeyi büyütme ve kalkındırma derdinde olduğunu dile getirdi. 

2013 yılı başında büyük mega projeleri açıkladıklarını anlatan Elvan, "3. köprü projemizi başlattık. 3. büyük havaalanını açıkladık. Bu havaalanı dünyanın gıptayla baktığı, dünyanın en büyük havaalanlarından biri olacak. 150 milyon yolcu kapasiteli olacak. 153 yıllık rüyayı gerçekleştirdik ve Marmaray'ı açtık. Osmanlı'nın rüyasını biz gerçekleştirdik. İstanbul-İzmir otoyol projesini başlattık. 10 saatlik yol 3 saate düşecek ve bu yolun tutarı 20 milyar lira. Devletin kasasından 1 kuruş para çıkmadan bu yatırımı gerçekleştiriyoruz. Milliyetçilik lafla olmaz. Gerçek milliyetçi bu vatana hizmet edendir. Milliyetçi bu ülkede taş üstüne taş koyandır. Milliyetçi ülkenin kalkınmasına, gelişmesine, bu ülkenin şantiyeye dönüşmesine katkı sağlayandır" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com