Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Gaziantep'te

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Gaziantepte
"Gayrı hukuki, gayrı yasal, gayri ahlaki bir durum söz konusu ve bunu siyasi partiler, özellikle muhalefet partileri malzeme olarak kullanıyorlar. Bu bizi son derece üzüyor"

GAZİANTEP (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, yasa dışı dinlemelere ilişkin, "Gayrı hukuki, gayrı yasal, gayri ahlaki bir durum söz konusu ve bunu siyasi partiler, özellikle muhalefet partileri malzeme olarak kullanıyorlar. Bu bizi son derece üzüyor" dedi.

Elvan, basına kapalı gerçekleşen Gaziantep Valiliği ziyaretinin ardından düzenlediği basın toplantısında, otoyol ve Devlet Demiryolları arazisinde incelemede bulunduklarını belirtti.

Şehir içi trafik sorununa çözüm bulmaya çalıştıklarını ifade eden Elvan, bu amaçla otoyol üzerindeki doğu-batı geçişinin ücretsiz olması için çalışma başlatacaklarını kaydetti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile imzalanan Gaziray Projesi'nin yenileneceğini ve projenin gerçekleşmesi için çalışmaları hızlandıracaklarını vurgulayan Elvan, Devlet Demiryollarına ait yaklaşık 450 bin metrekarelik arazinin de "Kent Meydanı" olarak planlandığını dile getirdi. Elvan, ayrıca 100 yolcu 30 araç taşıma kapasiteli 2 feribotun da bir yıl içinde Rumkale'de hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Soruları da yanıtlayan Elvan, bir gazetecinin "Son günlerde çıkan ses kayıtları nedeniyle internete girişi ve telefon kullanımında azalma tespit ettiniz mi?" sorusu üzerine şöyle konuştu:

"Özellikle son iki ayda hukuk dışı, yasa dışı telefon dinlemelerine şahit oluyoruz. Özellikle geçmişte yapılan çok sayıda dinlemenin olduğunu görüyoruz. Buna yönelik olarak göreve geldiğim günden itibaren özellikle Telekomünikasyon İletişim Başkanlığında (TİB) gerekli tedbirleri almaya başladık. Tabi ki bu dinlemenin maalesef değişik yol ve yöntemleri de söz konusu. Ortam dinlemesi deniyor, değişik şekillerde dinleyebiliyorlar. Ama bunları tasvip etmek mümkün değil. Beni üzen nokta şu, gayrı hukuki, gayrı yasal, gayri ahlaki bir durum söz konusu ve bunu siyasi partiler, özellikle muhalefet partileri malzeme olarak kullanıyorlar. Bu bizi son derece üzüyor. Eğer hukuka saygınız varsa, yasalara saygınız varsa, önce bu yasa dışı uygulamalara yönelik olarak tüm siyasi partilerin tepki göstermesi gerekir."

Bu tepkiyi muhalefet partilerinden göremediklerine işaret eden Elvan, "Varsa projeleri, projelerini anlatsınlar. Bakın 30 Mart'ta belediye seçimleri var. Varsa projeleri, projelerini anlatsınlar. Gayrı ahlaki, gayrı hukuki, bir takım ne idüğü belli olmayan, teknolojiyi kullanarak bir takım konuşmaları kesip montajlayıp ortaya çıkan bu ürünleri kullanmak son derece yanlış ve ahlaken doğru bir şey değil" diye konuştu.

Bir başka gazetecinin "17 Aralık operasyonu kapsamında dün tahliyeler yaşandı, bununla ilgili değerlendirmenizi alabilir miyiz?" sorusuna Elvan, "Değerli arkadaşlar, yargının kararına elbette saygı duyacağız" şeklinde yanıt verdi.

Toplantıya Vali Erdal Ata ile AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin de katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com