Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Gümüşhane'de

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Gümüşhanede
Bakan Elvan: "Bu ülkeyi karıştırmak isteyenler var, sizler de görüyorsunuz. Onun için uyanık olmamız, 30 Mart'a kadar çok çalışmamız lazım"

GÜMÜŞHANE (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Bu ülkeyi karıştırmak isteyenler var, sizler de görüyorsunuz. Onun için uyanık olmamız, 30 Mart'a kadar çok çalışmamız lazım" dedi.

Elvan, çeşitli ziyaretlerde bulunmak için geldiği Köse ilçesinde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, AK Parti'nin hizmet partisi olduğunu söyledi.

AK Parti'nin iktidara geldiği günden itibaren millete hizmet etmeye çalıştığını ifade eden Elvan, "Hangi alana bakarsanız bakın, ulaşımdan sosyal güvenliğine kadar her alanda Türkiye'de çok büyük reformlar gerçekleştirdik. Bizden önceki siyasi parti hükumetlerinin cesaret edemediği reformlar yaptık. Bizden önceki iktidarlar programlarını yazıyorlar ancak bir türlü gerçekleştiremiyorlardı. İşte bizim diğer partilerden farkımız bu. Biz ne söylediysek onu yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

Elvan, Türkiye'de son 10 yılda ulaşım sektöründe 166 katrilyon liralık yatırım yaptıklarını vurgulayarak, "Geçmiş hükumetler döneminde köylerde muhtarlar bize '3-4 torba çimento verin yeter' diyorlardı. Şimdi köylere gidiyoruz 'yayla yollarımızı da yapın' isteği ile karşılaşıyoruz. Dolayısıyla biz, bugüne kadar hemen hemen her alanda önemli yatırımlar yaptık, önemli reformlar gerçekleştirdik" ifadelerini kullandı.

-"Türkiye'nin istikrarını bozmaya çalışanlar var"

Elvan, 30 Mart seçimleri sonrası güçlü şekilde icraatlara devam edeceklerini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Ülkeyi karıştırmak isteyenler var, sizler de görüyorsunuz. Onun için hepimizin çok uyanık olması lazım. Gece gündüz 30 Mart'a kadar çalışmamız lazım. Türkiye'nin istikrarını bozmaya çalışanlar var. Sizlerin huzurunu kaçırmak isteyenler var. Bu ülkede kargaşa çıkarmak isteyenler var. Bunlara karşı hep birlikte beraber olacağız. Biz, tüm kardeşlerimizi kucaklıyoruz, burada da hiçbir siyasi parti ayırımı yapmaksızın ev ev dolaşıp Belediye Başkan adayı Şerif Aygün'e destek istemeniz lazım. AK Parti öncesi ne yapıldı, AK Parti döneminde ne yapıldı, anlatmanız lazım.

İki binli yılların başında tüm dünyada ülkeler gelişirken hep krizler yaşadığımızı biliyorsunuz. 80 cente muhtaç olduğumuz günleri biliyorsunuz. Uluslararası finans kuruluşlarından para almak için kapı kapı dolaştığımızı biliyorsunuz. Bugün biz IMF'e borç verir duruma geldik. Bu, Başbakanımızın dik duruşu, kararlılığı ve sizlerin dik duruşu ile oldu."

Havaalanı ile ilgili istekte bulunan vatandaşlara Elvan, şu yanıtı verdi:

"Hiç acele etmeyeceksiniz, bizim önceliklerimiz var. O önceliklerimizin sırası geldikçe yatırımlarımızı yapmaya devam edeceğiz. Havaalanı ile ilgili çalışma yapmamız, görmemiz lazım. Yani biz buraya bir yatırım yaptığımız zaman bu yatırım gerçekten ekonomik olarak devam edebilir mi, burası işletilebilir mi diye bunların hepsine bakmamız lazım. Bunlar teknik konular, bu çalışmaları yapacağız."

Elvan, konuşmasının ardından beraberindeki Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda, AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Kemalettin Aydın, Feramuz Üstün ve Belediye Başkanı Şerif Aygün ile Salyazı beldesinde bulunan Köse Havaalanı'na geçerek incelemelerde bulundu.

Havaalanı ile ilgili etüt çalışması yaptıracağını ifade eden Elvan, daha sonra çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Bayburt'a hareket etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com