Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Gümüşhane'de

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Gümüşhanede
Bakan Elvan: "Halepçe'de yaşanan olayı kınıyoruz. Bir daha bu tür hadiselerin yaşanmamasını temenni ediyoruz"

GÜMÜŞHANE (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Halepçe'de yaşanan olayı kınadıklarını, bir daha bu tür hadiselerin yaşanmamasını temenni ettiklerini söyledi.

Elvan, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği kentte, Gümüşhane Valiliğini ziyareti öncesinde gazetecilere, Halepçe katliamının yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Halepçe katliamının yıl dönümü olduğunu belirten Elvan, "16 Mart 1988'de zalim Saddam Hüseyin tarafından Halepçe'de yaşayan kardeşlerimiz kimyasal silahla katledilmiştir. Bebeğinden çocuğuna, çocuğundan gencine, gencinden yaşlısına kadar binlerce insan katledilmiştir" dedi.

Elvan, Halepçe'de yaşanan olayı kınadıklarını ifade ederek, "Bir daha bu tür hadiselerin yaşanmamasını temenni ediyoruz. Benzer hadiseler maalesef şu anda Suriye'de zaman zaman yaşanıyor. Zalim Esed rejimini de kınıyoruz ve oradaki kardeşlerimizin inşallah bir an evvel bu sıkıntılardan, ıstıraplardan kurtulmasını temenni ediyoruz" diye konuştu.

Bakan Elvan, daha sonra Vali Yusuf Mayda'yı makamında ziyaret etti. Vali Mayda, Elvan'a kentte yürütülen çalışmalar hakkında bilgi sundu ve ziyaret anısına çeşitli hediyeler verdi.

Elvan, burada yaptığı konuşmada, Gümüşhane'nin çok önemli ulaşım ağında olduğunu vurgulayarak, "AK Parti iktidarına kadar kuzey-güney aksları hep ihmal edildi. Ülkede sağlanan istikrar ile dört bir yanımız şantiyeye döndü. Gümüşhane de ulaştırma yatırımlarından büyük pay aldı" dedi.

Gümüşhane'nin 20'den fazla tünel çalışması ile Türkiye'de en fazla tünel inşaatı olan il olduğuna dikkati çeken Elvan, şunları kaydetti:

"Tünel sayısının fazla olması nedeniyle Karayolları Tünel Bakım Şefliğini Gümüşhane'ye kuracağız. Demiryolu projesi ve Zigana Tüneli Projesi ile ilgili uygulama projeleri devam ediyor. Biz hizmete devam edeceğiz. Ulaşım altyapısı gelişen ilde kalkınma ve büyüme artıyor. Erişilebilir olan bir kent çok hızlı gelişir. O nedenle biz de ulaşım altyapısını geliştiriyoruz." 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com