Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Gümüşhane'de

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Gümüşhanede
Elvan: "Şu anda ortalığı karıştırmaya çalışanlar var, hepiniz görüyorsunuz. Yasa dışı yollarla, bir takım montajlarla Başbakanımızı karalamaya çalışıyorlar"

GÜMÜŞHANE (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Şu anda ortalığı karıştırmaya çalışanlar var, hepiniz görüyorsunuz. Yasa dışı yollarla, bir takım montajlarla Başbakanımızı karalamaya çalışıyorlar" dedi.

Elvan, Gümüşhane'nin Torul ilçesindeki AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezini ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, milliyetçiliğin ülkeye hizmet etmek olduğunu belirterek, "Geçmişte faize yatırılan parayı biz şimdi yatırım için harcıyoruz. İnsanları rant kapısı olmaktan çıkardık ve sizlere hizmet eden, hizmet sunan yatırımlara dönüştürdük. Milliyetçilik bu ülkeye hizmet etmekle, yatırım yapmakla olur, lafla olmaz. 5 yıllığına iktidara geldiler, 3,5 yıl iktidarda kalabildiler. 2001 krizinde bir gecede yüzde bin, yüzde bin beşyüz faiz oranları ile ülke allak bullak oldu. Bir milyar dolaya ihtiyaç oldu. Bugün biz yılda 2,5 milyar dolar başka ülkelere yardım yapıyoruz" diye konuştu.

Hızla büyüyen Türkiye'nin önünü kesmek isteyenler olduğuna dikkati çeken Elvan, şöyle devam etti:

"Şu anda ortalığı karıştırmaya çalışanlar var, hepiniz görüyorsunuz. Yasa dışı yollarla, bir takım montajlarla Başbakanımızı karalamaya çalışıyorlar. Hükumetimizi karalamaya çalışıyorlar. 'Acaba hızla büyüyen bu ülkenin önünü nasıl kesebiliriz' diye, gece gündüz çalışıyorlar. Onların önünü siz keseceksiniz, onlara prim vermeyeceksiniz. Bugüne kadar bizim yaptıklarımızı gördünüz. Geceli gündüzlü çalışan bir Başbakanımız var. Onlara şu cevabı vereceksiniz, 'kimin için ne için çalışıyorsunuz siz.' Bu ülkenin istikrarı demek, toplumun büyümesi, kalkınması, işsizlik oranının azaltılması demektir."

- "İstikrarsız bir ortamda yatırım olmaz, büyüme olmaz" 

Elvan, istikrarsız bir ortamda hükumetlerin gücünün zayıflayacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Hükumetler artık istediğini yapamaz hale gelirler. Birilerinin emrine girerler. İşte o zaman vesayet rejimi devreye girer. Hiçbir zaman hiçbir şekilde bu millet budan sonra hiç kimsenin vesayeti altında kalmayacaktır. Bu millet neyi istiyorsa o olacaktır. Vesayet altında bir ülke demek, o ülkede adaletsizliğin hakim sürdüğü bir ortam var demektir. Yine istikrarsız bir ortamda da işsizler ordusu var demektir. İstikrarsız bir ortamda yatırım olmaz, büyüme olmaz. İstikrarsız bir ortamda gelişme, kalkınma olmaz."

Vatandaşları, istikrara sahip çıkmaya davet eden Elvan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz özellikle 2013 yılı başından beri dünyada ses getiren büyük projelere imza atmaya başladık. Dışarıdakiler rahatsız oldular. Biz 150 milyon kişiye hizmet verecek olan üçüncü hava limanı yapımına başladık. Birileri, dışarıdakiler rahatsız oldular. Üçüncü köprü çalışmasına başladık, köprü hızla yükseliyor. 153 yıllık Marmaray hayali bizim zamanımızda gerçek oldu."

Bakan Elvan, Kürtün ilçesinde esnafı ziyaret ettikten sonra kentten ayrıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com