Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan İzmir'de

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan İzmirde
"İzmir’in uyuma, gelişmeye, kalkınmaya ihtiyacı var. İzmir bu potansiyele sahip ama bu potansiyeli kullanamadı"

İZMİR (AA) – Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İzmir’in uyuma, gelişmeye, kalkınmaya ihtiyacı olduğunu belirterek, “Türkiye’de ulaşım sektörünün mimarı, ulaşımda değişim, dönüşümü başlatan Binali Yıldırım, İzmir için büyük bir şans. Bu şansı İzmir halkımız çok iyi değerlendirmeli” dedi.

Elvan, Adnan Menderes Havalimanı’nın tamamlanan İç Hatlar Terminali’ni gezdi, daha sonra havalimanından İZBAN’a binerek Torbalı ilçesi Pancar beldesine kadar seyahat etti.

Buradaki şantiyede konuşan Elvan, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın girişimiyle başlatılan EGERAY projesinin çok önemli bir aşamaya geldiğini belirtti.

Projenin merkezi hükümet, yerel yönetim ve Devlet Demir Yolları’nın işbirliğinde gerçekleştirildiğine dikkati çeken Elvan, sadece Cumaovası-Aliağa arasında 2011 yılında hizmete açılan kesimin maliyetinin 2,4 milyar dolar olduğunu kaydetti.

Bu hattın günde 230 bin İzmirliye hizmet verdiğini ve kent ulaşımını önemli ölçüde rahatlattığını ifade eden Elvan, bu hattın Cumaovası-Tepeköy arasında uzatılan 30 kilometrelik kısmında Devlet Demir Yolları’nın gerekli alt yapı çalışmalarını hemen hemen bitirdiğini, Büyükşehir Belediyesi’nin istasyonları tamamlaması halinde 1,5 ay içerisinde hattın işletmeye açılabileceğini dile getirdi.

Tepeköy-Selçuk arasındaki 26 kilometrelik mesafenin projesinin tamamlandığını, ihalenin yapıldığını hattın yapımına başlayacaklarını belirten Elvan, Aliağa-Bergama arasındaki 50 kilometrelik hattın da projelerinin tamamlanmak üzere olduğunu anlattı.

Bu projelerin son derece başarılı olduğunu ve ödül aldığını ifade eden Elvan, şöyle konuştu:

“İzmir’e hizmet etmek bizim için onur, gurur verici. Bu projelerin hızla uygulamaya geçirilmesini ve işletmeye alınmasını sağlayan dönemin Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım Bey'e çok teşekkür etmek istiyorum. Yıldırım gibi kararlar alan ve uygulayan bir bakanımız. Bu açıdan İzmir son derece şanslı. İzmir, inşallah büyükşehir belediye başkanı olduğundan itibaren de kalkınacak. İzmir eski günlerine dönecek. İstanbul ile Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri haline gelecek. Bu konuda üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getireceğiz. İzmir’in uyuma, gelişmeye, kalkınmaya ihtiyacı var. İzmir bu potansiyele sahip ama bu potansiyeli kullanamadı. Türkiye’de ulaşım sektörünün mimarı, ulaşımda değişim, dönüşümü başlatan Binali Yıldırım, İzmir için büyük bir şans. Bu şansı İzmir halkımız çok iyi değerlendirmeli.”

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com