Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman'da: (1)

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karamanda: (1)
"İnternet altyapısını biz geliştirdik, biz güçlendirdik. 2002 yılında bu ülkede geniş bant internet abonesi yoktu. 20 bine yakın büyük kentlerde abone söz konusuydu. Bugün 34 milyon geniş bant internet abonesi var. Bunları sağlayan kim? İnternet altyapısı

KARAMAN (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, internet altyapısını kendilerinin geliştirip güçlendiğini belirterek, "2002 yılında bu ülkede geniş bant internet abonesi yoktu. 20 bine yakın büyük kentlerde abone söz konusuydu. Bugün 34 milyon geniş bant internet abonesi var. Bunları sağlayan kim? İnternet altyapısını Avrupa'nın en güçlü altyapılarından biri haline getiren kim? İnternete karşı olan bir hükümet, bir iktidar bunları yapar mı değerli arkadaşlar? Soruyorum size" dedi.

Elvan, AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı ziyaretinde, gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin ses kayıtlarının ABD'den servis edildiğine yönelik iddialarla ilgili yönelttiği bir soru üzerine Elvan, Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir hukuk devleti olduğunu belirten Elvan, gerçek hayatta suç olan neyse normal hayatta da suç teşkil ettiğini ifade etti.

"Toplumu öyle bir hale dönüştürmek istiyorlar ki sanal hayatta her şey serbest. Küfretmek serbest, hakaret etmek serbest" diyen Elvan, şunları kaydetti: 

"Hiçbir şirket, ister Amerika'dan olsun ister Avrupa'dan olsun nereden olursa olsun, bizim hukukumuzun üstünde değildir. Türkiye Cumhuriyeti devleti hukuk sitemine tabii olmak zorundadır. İnternet altyapısını biz geliştirdik, biz güçlendirdik. 2002 yılında bu ülkede geniş bant internet abonesi yoktu. 20 bine yakın büyük kentlerde abone söz konusuydu. Bugün 34 milyon geniş bant internet abonesi var. Bunları sağlayan kim? İnternet altyapısını Avrupa'nın en güçlü altyapılarından biri haline getiren kim? İnternete karşı olan bir hükumet, bir iktidar bunları yapar mı değerli arkadaşlar? Soruyorum size. Herkes hukuka saygı gösterecek. Nerede olursa olsun, nereden gelirse gelsin hukuka uyacak. Yasalarımıza uymak zorunda olacak. Siz yasa ve hukuk dışı iş ve eylem yapın, ondan sonra da o kadının halini düşünün siz. Mahkeme kararı var elinde. Düşünün o kadın her birinizin bacısı, eşi de olabilirdi. Böyle bir şey söz konusu olabilir mi? Bu bir ahlaksızlık. İnternet kullanmanın da sanal alemde gerçekten sosyal medyada bulunmanın da bir ahlakı ve etiği olmalı. Dolayısıyla, özet olarak söylemem gereken şu; herkes hukuk devletine, yasalara bağlı kalmak zorunda. Eğer hukuk dışı, yasa dışı bir şey yapılıyorsa gereken yapılacaktır." 

(Devam edecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com