Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman'da:

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karamanda:
"Sağlık sektöründe, hayal olan ve birçok insanın bugün dahi zor inandığı bir yatırımı gerçekleştirdik. Karaman merkezde, bölgemizde örnek olabilecek ve eşi benzeri zor bulunabilecek nitelikte, güzellikte büyük bir bölge hastanesine kavuştuk"

KARAMAN (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, sağlık sektöründe, hayal olan ve birçok insanın bugün dahi zor inandığı bir yatırımı gerçekleştirdiklerini belirterek, "Karaman merkezde, bölgemizde örnek olabilecek ve eşi benzeri zor bulunabilecek nitelikte, güzellikte büyük bir bölge hastanesine kavuştuk" dedi.

Elvan, Ermenek Devlet Hastanesi ek binası temel atma töreninde, Ermenek Devlet Hastanesinin bölge hastanesine dönüştürüleceğini, burada her türlü ameliyatın yapılabileceğini, çevre ilçelere de hizmet verileceğini söyledi.

Bugün 100 yataklı devlet hastanenin, daha modern bir hale gelebilmesi, ilave ameliyatların yapılması, hastaların kullanacağı odaların daha konforlu hale getirebilmesi için büyütüldüğünü dile getiren Elvan, "Bugün temelini atacağımız ek binayı 1 yıl sonra yine burada hizmete açacağız. Biz zamanla yarışıyoruz, çok hızlı hareket etmek zorundayız. Biz bununla da yetinmedik. Geçmişte bu bölge bir ambulansı zor buluyordu, bugün Taşeli bölgesinde 10 ambulans hizmet ediyor" diye konuştu.

Burada, her türlü göz, kulak, burun ve boğaz ameliyatı gibi değişik dallarda ameliyatın yapılmasının mümkün olduğunu ve yapıldığını anlatan Elvan, şunları kaydetti:

"13 farklı dalda doktorlarımız var. Bu bizim için gurur kaynağı. Bu coğrafyada zor şartlarda vatandaşlarımıza inanılmaz güzel hizmetler veriyorlar. Sağlık sektöründe, hayal olan ve birçok insanın bugün dahi zor inandığı bir yatırımı gerçekleştirdik. Karaman merkezde, bölgemizde örnek olabilecek ve eşi benzeri zor bulunabilecek nitelikte, güzellikte büyük bir bölge hastanesine kavuştuk. Açılışını yapmadık, onun da açılışını yapacağız. Gerçekten örnek bir hastane. Elbette burada, bazı zor ameliyatlar, detay tetkikler Karaman'da yapılacak. Karaman Devlet Hastanesi bizim gurur kaynağımız."

Ermenek'e ulaşım noktasında yapılan yatırımlardan da bahseden Elvan, protokol üyeleriyle, hastanenin temeline ilk harcı döktü.  

Karaman Valisi Murat Koca da hastane yapımında verdiği destekten dolayı Bakan Elvan'a teşekkür plaketi takdim etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com