Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman'da:

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karamanda:
"Halkımız bu ülkeyi seviyor, ülkenin büyümesini, güçlenmesini istiyor. Bizim hiçbir kuşkumuz yok. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğiniz o güçlü destekle, Türkiye büyümeye ve gelişmeye devam edecek"

KARAMAN (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Halkımız bu ülkeyi seviyor, ülkenin büyümesini, güçlenmesini istiyor. Bizim hiçbir kuşkumuz yok. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğiniz o güçlü destekle, Türkiye büyümeye ve gelişmeye devam edecek" dedi.

Elvan, Mut-Ermenek karayolunun temel atma töreninde yaptığı konuşmada, yolun Sertavul Geçidi'nden itibaren olan kesiminin Mut'a kadar yüksek kalitede sıcak karışım yol haline getirileceğini söyledi.

Vatandaşların sıcak karışım yola bu yıl itibariyle kavuşacağını ifade eden Elvan, "Sertavul Geçidi'nde bir viyadük, bir de tünel çalışmamız var. Bununla ilgili proje çalışmalarımız devam ediyor. Tamamlanır tamamlanmaz bunların da ihalesine çıkacağız ve çok kolay bir şekilde Konya'dan, Karaman'dan gelen vatandaşlarımız Mut'a, Silifke'ye, Mersin'e ulaşma imkanına kavuşacak" diye konuştu.

Önemli projelerden birinin de Mut'u Silifke'ye bağlayan yol olduğunu anlatan Elvan, bu yolla ilgili çalışmaların da devam ettiğini, ihalesine çıkacaklarını dile getirdi.

- "Biz hizmet partisiyiz"

Ulaştırma alanında yapılan çalışmaların saymakla bitmeyeceğini, bu alanda Türkiye'de çığır açtıklarını vurgulayan Elvan, şunları kaydetti:

"Yapılamaz denilenleri yaptık. Bugün 130'dan fazla tünel üzerinde çalışma gerçekleştiriyoruz. Geçmişi hatırlayınız. Bolu Tüneli'ni bile açamadılar. 20 yılda tamamlayamadılar. Geçen hafta Bursa, Yalova ve İstanbul'da temaslarda bulundum. İstanbul'u İzmir'e bağlayacak, yaklaşık 10 saatlik yolu 3,5 saate düşürecek otoyol üzerinde incelemeler yaptım. Samanlı Tüneli'ni gezdik. 7 kilometrelik tünel. Tam 2 yılda bitirdik tüneli. Bizim diğer partilerden farkımız bu. Biz hizmet partisiyiz. Sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Ülkemizin istikrara ihtiyacı var. İstikrara destek vereceksiniz. 30 Mart seçimleri Türkiye için çok önemli. Bir yol ayrımına girdik. İstikrardan yana mı, yoksa istikrarsızlıktan yana mı olacaksınız?  Eski Türkiye'den yana mı olacaksınız, yeni Türkiye'nin yanında mı yer alacaksınız? Bunu halkımız belirleyecek. Halkımız bu ülkeyi seviyor, ülkenin büyümesini, güçlenmesini istiyor. Bizim hiçbir kuşkumuz yok. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğiniz o güçlü destekle, Türkiye büyümeye ve gelişmeye devam edecek."

Elvan ve protokol üyeleri, butona basarak Mut-Ermenek karayolunun temelini attı. Elvan, daha sonra Mut'un Yapıntı ve Hamam köylerini ziyaret etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com