Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Kırşehir'de:

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Kırşehirde:
"Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar mücadelemizi hep çetelere karşı yürüttük. Yine devlet içinde devlet olmaya çalışanlara karşı yürüttük, halen yürütmeye devam ediyoruz"

KIRŞEHİR (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar mücadelemizi hep çetelere karşı yürüttük. Yine devlet içinde devlet olmaya çalışanlara karşı yürüttük, halen yürütmeye devam ediyoruz" dedi.

Partisinin Aşıkpaşa Mahallesi'nde düzenlediği açık hava toplantısında konuşan Elvan, AK Parti hükümetinin 76 milyon kişiye eşit mesafede hizmet verdiğini söyledi.

Sandıktan çıkan sonuçlara her zaman saygılı olduklarını ifade eden Elvan, vatandaşlar ne derse, ne isterse hep o yönde çalışma yaptıklarını belirtti.

"Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar mücadelemizi hep çetelere karşı yürüttük. Yine devlet içinde devlet olmaya çalışanlara karşı yürüttük, halen yürütmeye devam ediyoruz" diyen Elvan, "Bu ülkeyi istikrar adası yaptık ama istikrar adası olan bu ülkeyi istikrarsız bir adaya dönüştürmek istiyorlar. Her geçen gün zenginleşen ve büyüyen bu ülkeyi fakirleştirmeye, güçsüzleştirmeye, velhasıl istikrarsız bir adaya dönüştürmeye çalışıyorlar ama bunların hiçbirine hiçbir zaman muvaffak olamayacaklar" ifadelerini kullandı. 

Bakan Elvan, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde milli egemenliğin hep ipotek altına alınmaya çalışıldığına işaret ederek, "Hatırlayın, 1960 yılında Adnan Menderes'i astılar. Milli egemenliği çiğnediler. Halkın iradesine ipotek koydular. 70'li yıllarda yine vesayet rejimi gündeme geldi, yine halkın tercihi bir kenara itildi. 1980'li yıllara geldik. Yine 12 Eylül darbesiyle halkın tercihi, milli irade ayaklar altına alındı, milli irade çiğnendi. Vatandaş ne istiyor, de düşünüyor, bunlara bakılmadı. Bir ihtilal daha gerçekleştirildi. Bir sente muhtaç ülke haline geldik. Devlet, yurt dışında okuyan öğrencilere bile bursunu gönderemedi" diye konuştu.

Türkiye'nin artık yurt dışındaki mazlum ve mağdur milletlere destek sağlar hale geldiğini vurgulayan Elvan, "Filistin'e, Somali'ye ve bir çok ülkeye yardım yapar hale geldik. Bugün biz tam 2,5 milyar dolar yurt dışındaki mazlumlara, garibanlara, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize destek sağlıyoruz. 2002 yılında 1 milyar dolara muhtaçtık, şimdi bu konuma geldik. Bu konumumuzdan rahatsız olanlar var" dedi.

Elvan, toplantının ardından, partisinin Boztepe ilçesindeki seçim bürosunun açılışını yaptı.  

Bakan Elvan'a, AK Parti Kırşehir milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya da eşlik etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com