Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Konya'da:

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Konyada:
"Onlarca mahkeme kararı var. Mahkeme kararları dikkate alınmıyor. 1 Ocak tarihinden itibaren Telekominikasyon İletişim Başkanlığımız'ın Twitter'a tam 643 talebi var, vatandaşlarımızın mağduriyetine yönelik"

KONYA (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Onlarca mahkeme kararı var. Mahkeme kararları dikkate alınmıyor. 1 Ocak tarihinden itibaren Telekominikasyon İletişim Başkanlığımız'ın Twitter'a tam 643 talebi var, vatandaşlarımızın mağduriyetine yönelik" dedi.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Seydişehir ilçesine gelen Elvan, Seydişehir Endüstri Meslek Lisesi'nde partisince düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, milli iradenin ayaklar altına alındığını, halkın hiçe sayıldığını söyledi.

AK Parti'den önceki iktidarların halk tarafından verilen emanetleri hiçbir zaman layıkıyla kullanmadığını ifade eden Elvan, "Emanet hep vesayetin istediği yön ve şekilde yoğruldu. Bugünlere ulaşmışsak, bu kadar güçlüysek, milletin verdiği güçlü destek ve Başbakanımız dirayetli, karalı ve dik duruşu bu kesimleri korkutmuştur. Biz, sizin verdiğiniz emaneti yere düşürmedik. Bu ülkeyi değiştirmeye, kalkındırmaya devam ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de gerçek anlamda milli irade bu ülkeye hakim olacak. Bu ülke milli iradenin kontrolü altında olacak. Herhangi bir vesayet rejimi altında olmayacak. Buna ne içerideki ne de dışarıdakilerin gücü yeter" diye konuştu.

Elvan, son 12 yılda özellikle ulaşım, eğitim ve sağlık altyapsında birçok şey yaptıklarını, diğer partilerin yapmaya cesaret edemeyeceği reformları gerçekleştirdiklerini belirtti.

Son aylarda Başbakan Erdoğan ve hükumeti itibarsızlaştırmak için yapılan kampanyalarının yoğunlaştığına dikkati çeken Elvan, şunları kaydetti:

"Yalan, dolan, iftira, montaj kasetler... Her türlü saldırı içeriden ve dışarıdan... Bunları hep birlikte görüyoruz. Şimdi bizler, 'efendim Twitter niye kapatıldı' diye eleştiriliyoruz. Bir ülkenin uyguladığı hukuk vardır. Türkiye Cumhuriyeti devletinin hukukuna, yasalarına herkes uymak zorundadır. Eğer bir şirket, kalkıp şunu söylüyorsa, 'ben sizin hukukunuzu tanımıyorum. Kendi bildiğimi yaparım' diyorsa biz bunu kabul edemeyiz. Fark etmez bizim için. İster Amerikan şirketi olsun, ister İngiliz... Kim olursa olsun, ne olursa olsun, nereden gelirse gelsin Türkiye Cumhuriyeti devleti kanunlarına uymak zorundadır. Onlarca mahkeme kararı var. Mahkeme kararları dikkate alınmıyor. 1 Ocak tarihinden itibaren Telekominikasyon İletişim Başkanlığımız'ın Twitter'a tam 643 talebi var, vatandaşlarımızın mağduriyetine yönelik. Elbete biz özgürlüklerden, sosyal medyanın güçlendirilmesinden yanayız. Zaten bugüne kadar tüm poitikalarımızı o yönde olmuştu."

Elvan, Türkiye'de internet altyapısını güçlendirdiklerini, 2002 yılında 20 bin civarından olan geniş bant internet abone sayısının bugün 35 milyona ulaştığını dile getirdi.

Şu an her bir köye iletişim altyapısı kurduklarını bugüne kadar 4 bin köye internet, bin 800 köye de mobil telefon götürdüklerine dikkati çeken Elvan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Devlet eliyle götürdük. Bakanlık olarak bunların paralarını biz ödedik. Ne için?  Vatandaşımızın internete erişimini sağlamak için. Vatandaşımızın daha fazla internet kullanımını teşvik etmek için. 2002 yılında neredeyse bizim ülkemizde fiber optik kablo altyapısı yoktu. Özellikle hızlı internet erişimi için çok önemli. Son 12 yılda, biz tam 228 bin kilometre fiber optik kablo altyapısı gerçekleştirdik. Yer altında iletişim otoyolları yaptık. İnternete karşı olan bir hükümet, parti bu yatırımları yapar mı? Bugün biz internete erişim açısından Avrupa'nın birçok gelişmiş ülkesinden çok daha ileri konumdayız ama maalesef bu sosyal medya aracının da yanlış kullandıldığını görüyoruz. Sosyal medya aracı sosyalleşmek için insanlar arasındaki iletişimi, sağlamak ve güçlendirmek için kullanılır. Bunu bir hakaret aracı, bir saldırı aracı olarak kullanırsanız bu doğru bir yaklaşım değildir. Başbakanımıza, ailesine hakaretler, küfürler edildi. Biz bakanlara küfürler, hakaretler edildi. Bunların hiç mi cezası yok?  Bunlara bu şirketler göz yummamalı. Hangi şirket olursa olsun İster Twittter, ister Yahoo,  ister Google olsun, hangi sosyal medya şirketi olursa Türkiye Cumhuriyeti devleti kanunlarına uymak zorundadır ve uyacaktır da."

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com