Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan Konya'da

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan Konyada
"Milliyetçilikten dem vuruyorlar. Milliyetçilik lafla olmaz, vatana hizmetle olur. Eğer siz yatırım yapıp bu ülkeyi güçlendiriyorsanız, milliyetçilik budur"

KONYA (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Milliyetçilikten dem vuruyorlar. Milliyetçilik lafla olmaz, vatana hizmetle olur. Eğer siz yatırım yapıp bu ülkeyi güçlendiriyorsanız, milliyetçilik budur" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Konya'nın Hüyük ilçesinde partililerle bir araya gelen Elvan, daha sonra Akşehir ilçesine geçti. 

Elvan, partisince Akşehir Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, 2002 yılında milli iradenin temsilcisi olabilmek için yola çıktıklarını belirtti.

Geçmişte vesayet anlayışıyla iş yapanların, AK Parti hükümetinden rahatsız olduğunu ve çeşitli darbe girişimleriyle karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Elvan, "Hem siyasi hem de ekonomik istikrarın sağlanmasına karşın partimizi kapatma girişimiyle karşı karşıya kaldık. Bununla da yetinmediler, 27 Nisan'da muhtıra vermeye kalktılar ama hükümetin dik duruşu sayesinde o muhtırayı, bize muhtıra vermek isteyenlere verdik" diye konuştu.

Ülkeyi yönetmenin kolay olmadığını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya çıkıp, geminin kaptanlığını üstlendiğini anlatan Elvan, şunları kaydetti:

"Üstlenmeseydi bugün hala eski günlerdeki gibi olacaktık. Küçük Türkiye... Hem bölgesinde, hem dünyada söz sahibi olamayan, 3,5 yılda bir veya birkaç kez yurt dışına çıkabilmiş başbakan, aylarca toplanamayan bakanlar kurulu ve ülkede yatırım namına bir şeyin yapılmadığı dönem… Devlet memuru maaşlarını zor ödendiği dönem. Geçmişte 1 milyar dolara muhtaç bir Türkiye vardı. Bugün biz yılda 2.5 milyar dolar dış ülkelerdeki Müslüman kardeşlerimize yardım yapıyoruz. O günleri hatırlamadan bu günlerin önemini anlayamayız. Milliyetçilikten dem vuruyorlar. Milliyetçilik lafla olmaz, vatana hizmetle olur. Eğer siz yatırım yapıp bu ülkeyi güçlendiriyorsanız, milliyetçilik budur. Demokrat olmak da kolay değildir. Lafla sosyal demokratlık olmaz. Son 12 yılda demokratikleşme yönünde birçok adım attık. Sosyal demokratız diyenler bu adımların atılmasına cesaret dahi edemediler."

Elvan, hizmet partisi olduklarını, halka hizmet etmek için yola çıktıklarını, bu yolda yürümeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com