Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan soruları yanıtladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan soruları yanıtladı
"(İnternet düzenlemesi) Takdir Cumhurbaşkanınındır"

ANKARA (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, internet düzenlemesine ilişkin yasa konusunda, "Takdir Cumhurbaşkanınındır" dedi.

Elvan, Bulgaristan Ulaştırma Bakanı Danail Papazov ile Bakanlık toplantı salonundaki görüşmesi öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'un, "İnternet yasası ile ilgili bir iki sorun var, üzerinde çalışıyoruz'' şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Elvan, "İnternet yasası ile ilgili takdir Cumhurbaşkanınındır" dedi.

Başka bir soru üzerine, Bulgaristan ile karayolu taşımacılığına yönelik geçici sorun yaşandığını ifade eden Elvan, "Ama sağduyu hakim oldu ve sorun çözüldü. Bugünkü görüşmede çok kapsamlı olarak başta karayolu taşımacılığı olmak üzere ulaşım sektörünün diğer modlarında ve iletişim haberleşme alanında neler yapabiliriz, ilişkilerimizi nasıl ve ne şekilde güçlendirebilirizi tartışacağız. Ben de bu konuda olumlu kanaate sahibim. İnşallah iki ülkenin ilişkilerini güçlendirecek alt yapıyı bugünkü toplantıda oluştururuz" diye konuştu.

TÜRKSAT 4A uydusunun sinyallerinde herhangi bir sorun olup olmadığı sorusu üzerine Elvan, uyduyla ilgili herhangi bir problemin olmadığını söyledi.

Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattının açılış tarihiyle ilgili soru üzerine Elvan, çalışmaların devam ettiğini belirtti. Elvan, şöyle devam etti:

"Özellikle tellerin kesilmesi gibi bir problemle karşılaştık. Bununla ilgili Kocaeli ve Sakarya valilikleri gerekli soruşturmaları sürdürüyor. Çalışmalarımız devam ediyor. Bizim de hedefimiz biran evvel İstanbul'u Ankara'ya yüksek hızlı trenle bağlamak. Bu ay gibi bir açıklama yapmadık ama hızlı trenle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz, şu ana kadar bir aksama söz konusu değil. Birkaç lokal alanda özellikle çekilen hatların birileri tarafından kesilmesi problemiyle karşı karşıya kaldık. Daha doğrusu kabloların gece geç saatlerde kaçak olarak kesilmesiyle ilgili. Sabotaj olabilir, araştırıyoruz. Bu çalışmalarımıza engel teşkil etmiyor. Herhangi bir problemimiz yok."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com