Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Yalova'da:

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Yalovada:
"Geçmiş dönemlerle kıyasladığımızda, hele hele AK Parti iktidarları öncesi dönemle kıyasladığınızda inanılmaz çalışmaların süratle yapıldığını ve tamamlandığını hepiniz görüyorsunuz"

YALOVA (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Geçmiş dönemlerle kıyasladığımızda, hele hele AK Parti iktidarları öncesi dönemle kıyasladığınızda inanılmaz çalışmaların süratle yapıldığını ve tamamlandığını hepiniz görüyorsunuz" dedi.

Bakan Elvan, Orhangazi Samanlı Tüneli ışık görme töreni nedeniyle geldiği Yalova'da, Altınova Hersek Körfez Geçiş Köprüsü şantiyesinde incelemelerde bulundu.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Elvan, bugün İstanbul-Yalova-Bursa-İzmir otoyolunun üzerinde incelemelerde bulunduklarını belirterek, ''Öncelikli olarak Samanlı Tünelindeki törene katıldık. Biliyorsunuz Samanlı Tüneli otoyol projesinin en önemli bölümlerinden bir tanesi. Aşağı yukarı 7 kilometrenin üzerinde tünel söz konusu. 2 ayrı tünelimiz, 3,5 kilometrelik. Bu tünellerimiz tamamlanma aşamasına geldi. Yakın bir zamanda inşallah tünel çalışmamız tamamlanacak" diye konuştu.

Otoyola yönelik olarak viyadük ve yol çalışmalarının devam ettiğini belirten Elvan, şöyle devam etti:

"Zor bir coğrafyadan geçen bir otoyolumuz ama buna rağmen özellikle yüklenici müteahhit, mühendis arkadaşlarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Çok özverili bir çalışma sergiliyorlar. İnşallah 2015 sonu itibarıyla Bursa'ya kadar otoyolda gitme imkanına kavuşacaksınız. Aynı zamanda İstanbul'a asma köprü vasıtasıyla köprüye ulaşma imkanına kavuşacaksınız. Bu Yalova için son derece önem arz eden bir husus. Aşağı-yukarı 1,5 saatte geldiğiniz yolu 6 dakikada geçme imkanına kavuşacaksınız."

Ulaştırma alanında önemli gelişmeler yaşandığına vurgu yapan Elvan, şunları kaydetti:

"Biliyorsunuz ulaştırmada önemli bir çığır açtık Türkiye'de. Son 11 yılda inanılmaz yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Büyük projelerimize süratle başladık. Birçoğunu gerçekleştirdik. Yeni dönemde, seçim sonrası bu çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz. Biz artık açılışlara yetişemiyoruz. Ülke şantiyeye döndü ulaştırma, karayolu alanında, demiryolu alanında. Yine hızlı trenle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İstanbul-Eskişehir hızlı treninde. Üçüncü havaalanına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Üçüncü köprüye yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Gerçekten Türkiye için gurur kaynağı olabilecek projelerin tamamına yönelik yoğun bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Sadece kıyaslama açısından söylememiz gerekirse, aşağı yukarı 7 kilometrelik Samanlı Tüneli 2 yıl gibi kısa bir sürede tamamlandı. Geçmiş dönemlerle kıyasladığımızda, hele hele AK Parti iktidarları öncesi dönemle kıyasladığınızda inanılmaz çalışmaların süratle yapıldığını ve tamamlandığını hepiniz görüyorsunuz. Bu da ülkenin istikrarı sayesinde oldu. Hükümetimize, ülkemize karşı güven sayesinde oldu. İnşallah önümüzdeki dönemde de halkımızın bize vereceği destekle çalışmalarımızı hızla devam ettireceğiz."

Bakan Elvan, daha sonra çalışmalarla ilgili brifing aldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com