"Ülke iyi yönetilseydi, uçağımız Akdeniz'de olmazdı"

"Ülke iyi yönetilseydi, uçağımız Akdeniz'de olmazdı"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Ülke iyi yönetilmiş olsaydı, bugün bir savaş uçağımız Akdeniz'in 1500 metre derinliğinde asla olmazdı'' dedi.

Aydın programı kapsamında Nazilli İstasyon Meydanı'nda vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini savunarak, ''Ülke iyi yönetilmiş olsaydı, bugün bir savaş uçağımız Akdeniz'in 1500 metre derinliğinde asla olmazdı. Ülke iyi yönetilmiş olsaydı, Türkiye bölgesinde güçlü, hiç kimsenin uçağını düşürmeye cesaret edemediği bir ülke olurdu'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

''Irak'ta askerimizin başına çuval geçirdiler, tık yok. Böyle bir şey olur mu- Doğu Akdeniz'de doğalgaz, petrol arar, bulurlar. Bunu yaparsanız, savaş ilan ederiz dedik ama adamlar arar, bulur. Obama'dan telefon gelir, bizimkilerde tık yok. Onurlu bağımsız bir ülke olmanın şerefi ayrıdır.''

Nazilli'den sonra Atça beldesini de ziyaret eden Kılıçdaroğlu'nu, MHP'li belediye başkanı Mustafa Çınar karşıladı. Kılıçdaroğlu, Atatürk Caddesi'nde yaptığı konuşmada, CHP'nin amacının insanların gece yatağında huzur içinde yatması olduğunu söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti'ni kuranların hiç kimseye yalvarmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, ''Özgür ve bağımsız Türkiye'yi kurdular. Şuna gideyim, kavga edeyim demediler. Direndik, güzel Türkiye'yi kurduk ama geldiğimiz noktada, çiftçi esnaf hayatından memnun değil'' ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'de insan haklarının çıtasını yükselten partinin de CHP olduğunu savundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com