Ülke yolsuzluğa batmış!

Ülke yolsuzluğa batmış!
CHP “Yolsuzluk Ve Rüşvet” Komisyonu İstedi

Büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarıyla Türkiye gündeminde ilk sıralarına oturan, 3 AKP’li Bakan’ın ve Bakan çocuklarıyla, AKP yandaşı ünlü işadamlarının isimlerinin deşifre olması ile yeni yolsuzluk operasyonlarının ortaya çıkması Meclis gündemine taşındı.Meclis’te araştırma komisyonu kurulmasını isteyen CHP’li Aytuğ Atıcı ve arkadaşları TBMM Başkanlığı’na bir araştırma önergesi verdi.

Araştırma önergesinde, “Yolsuzluk ve rüşvetin neden yok edilmediğinin araştırılması sorumluların tespiti ve çözüm önerilerinin ortaya konması için TBMM’nin konuyu ele alarak çözmesi, sürdürülebilir toplumsal barış, refah ve ideal demokrasi arayışı için olmazsa olmaz gerekliliktir” denildi.

Araştırma önergesinde şu ifadeler yer aldı:Sağlık Bakanlığı üst düzey bürokrat ve siyasi erkin yakınlarına yönelik basında çıkan yolsuzluk iddiaları Sağlık Bakanlığı’nda görevini onurlu şekilde yapan bürokratları ve tüm sağlık çalışanlarını rencide etmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın Nisan 2013 tarihli raporunda, ‘2012 yılında gerçekleştirilen yolsuzluk operasyonlarında yerel yönetimler ve sağlığın öne çıktığı’ görülmektedir.

Hem Emniyet Genel Müdürlüğü raporları hem de basında giderek artan sağlıkta yolsuzluk haberleri, konunun Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce araştırılmasının gerekli olduğunu göstermektedir.”  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com