“Ülkede dinlenmeyen kalmamış"

“Ülkede dinlenmeyen kalmamış"
MHP lideri Devlet Bahçeli, telefon dinlemeleriyle ilgili olarak, “Ülkede dinlenmeyen kalmamıştır. O yüzden açık havada geziyoruz” yorumunu yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Denizli'de basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Merkez Bankası’nın faiz artırımı kararını değerlendirmesi istenen Bahçeli, Türkiye’de ekonomik krize doğru bir gidişin olduğunu söyleyerek, “Dolar ve euro yükselmeye devam ediyor. Bunlar yaşanmakta olan ekonomik krizin göstergeleridir. Bizim de olduğumuz 57. Hükümet Dönemi’nde bunları yaşadık. Merkez Bankası’nın ana görevleri arasında fiyat istikrarını sağlamak ve enflasyonu kontrol altına almak vardır. Elindeki enstrüman faiz oranlarıdır. Zaman zaman bunu artırır ya da düşürür. Bu ilerleyen dönemlerde kendini gösterir. Türkiye’de ekonomik krize doğru bir yöneliş var. Eğer siyasi krizlerle de takviye edilirse ülkede çok büyük sıkıntılar olur. Ülkemizde istikrara ihtiyaç vardır. İstikrar demokratik açılımdan daha önemlidir” dedi.

Telefon dinlemeleriyle ilgili bir soruya da gülümseyerek yanıt veren Bahçeli, “Ülkede dinlenmeyen kalmamıştır. O yüzden açık havada geziyoruz” dedi.

“ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELERİN ÖNCELİK ALMASI BİZİ DÜŞÜNDÜRMEKTEDİR”

Özel Yetkili Mahkemeler’in (ÖYM) kapatılmasıyla ilgili kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelerine öncelik verilecek olmasını değerlendiren Bahçeli, “Bu aşamada buna ihtiyaç olmadığını düşünüyoruz. TBMM’de bizim dışımızdaki partiler hem fikir. Teklifi yasalaştırmak noktasında Meclis'in sıkıntı çekeceğini sanmıyoruz. Özel yetkili Mahkemeler'in öncelik alması bizi düşündürmektedir” ifadelerini kullandı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com