"Ülkemiz'de bağımsız ama yoksul yaşıyoruz"

"Ülkemiz'de bağımsız ama yoksul yaşıyoruz"
Kütahya DSP Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi yaptığı basın toplantısında, Türk vatandaşının bağımız, özgür ve hür yaşadığını ancak bunun yanı sıra ülkedeki adaletsizlik nedeniyle Türkiye'de vatandaşlarının büyük bir kısmının açlık sınırının altında yaş

Kütahya DSP Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi yaptığı basın toplantısında, Türk vatandaşının bağımız, özgür ve hür yaşadığını ancak bunun yanı sıra ülkedeki adaletsizlik nedeniyle Türkiye'de vatandaşlarının büyük bir kısmının açlık sınırının altında yaşadığına dikkat çekti.
Türkiye'de çalışan insanların büyük bir kısmının açlık sınırının altında yaşadığını vurgulayan Nimsi, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Bağımsız, ama yoksul yaşıyoruz ülkemizde. Evet, bir kilo domates bile alamayan, eti ancak vitrinlerde gören insanlarla dolu memleketimiz. Birilerinin dakikada harcadığı parayı, bir aylık zam olarak alan emeklilerden söz ediyorum.
2011 de emekliler için karar verilen zamlar bir kilo et parası bile değil. Açlık sınırının altındaki maaşlarla çalışan insanlar nasıl geçinecek. Devlet memeuru özel sektöre oranla maaş olarak daha iyi durumda; ancak devlet memuruda emekli olduğu taktirde maaşı düşeceği için emekl olmaya korkuyor.'
Hükümete aday partilerin meydanlarda işsizliği ve yoksulluğu ortadan kaldırmak için mücadele verdiklerini ancak halktan yetkiyi aldıktan sonra meydanlarda verilen sözlerin unutulduğunu vurgulayan Nimsi: 'Her fırsatta, sizi düşünüyoruz, diyen hükümet yetkilileri, iktidar oldukları sürede, insanları açlık sınırına itmişler, çığ gibi büyüyen işsiz üniversiteliler için hiçbir önlem almamışlardır. İş sahası yaratıp, insanları alın teriyle çalışmaya teşvik yerine, sadaka kültürü geliştirilmiş, insanlar tembelliğe alıştırılmıştır' dedi.
Tarım ve hayvancıık sektörünün Türkiye'de dibe vurduğunu vurgulayan Nimsi, sorumluların bu halkı düşünmleri gerektiğini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Bir zamanlar tarımıyla, hayvancılığıyla tüm dünyanın imrendiği ülkemiz, tümüyle dışa bağımlı hale getirilmiştir. En son örneği de, dışarıdan hayvan ithalidir. Biz, millet olarak, hala bir şeylerin farkına varamadık, ya da varmak istemiyoruz. Köylü gübresini almakta zorlanmakta, ürününü değerinin altında satmakta, bunu gören genç nesil köylü, şehre göçmekte; İşsiz dolaşan gençlerimiz, her türlü tehlikeyle karşı karşıya kalmakta.'
Ülkemizde en zor dönemlerde bile tarım ve hayvancılığın yapıldığını ifade eden Nimsi, konuşmasını çarpıcı açıklamalarla şöyle sonlandırdı:
'Gazi Mustafa Kemal, Ankara Gazi Çiftliği'ni, istenirse kıraç toprakta bile tarım yapılabileceğini anlatmak için kurmuştur. Bizim ülkemiz verimli topraklarla doludur. Her türlü tarım yapılabilir. Hiçbir zaman, hiçbir ülkeye bağımlı olmayız. Bunun farkında olan rahmetli Ecevit Köy-Kent Projesini hazırlatmıştır. Bu proje mutlaka uygulamaya geçecektir. Türkiye tarım ülkesidir. Türkiye hayvancılığın en iyi yapılabileceği yerdir.' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com