"Ülkemizde maden suyu tüketimi çok düşük"

"Ülkemizde maden suyu tüketimi çok düşük"
Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde Türk Kızılayı tarafından yaptırılacak Mineralli Su İşletmeleri Hastanesi temel atma töreni ile Türk Kızılayı Mineralli Su İşletmelerinin yeni ek tesislerinin açılış törenine katılan Bakan Veysel Eroğlu, yaptığı konuşm

Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde Türk Kızılayı tarafından yaptırılacak Mineralli Su İşletmeleri Hastanesi temel atma töreni ile Türk Kızılayı Mineralli Su İşletmelerinin yeni ek tesislerinin açılış törenine katılan Bakan Veysel Eroğlu, yaptığı konuşmada maden suyu ile soda farklı içecekler olduğundan bahsetti. Sodanın suya karbondioksit basılmasıyla elde edilen bir içecek olduğunu söyleyen Bakan Eroğlu, 'Bu ikisi birbiri ile karıştırılmamalıdır. halbuki maden suyu içinde her türlü minareli ihtiva eden ve insan için fevkalade faydalı bir içecektir. Bunu özellikle ayırt ekmek gerekir. Ben maden suyu içeceğim zaman Afyonkarahisar Kızılay Maden Suyu istiyorum, soda istemiyorum' şeklinde konuştu.

'ÜLKEMİZDE MADEN SUYU TÜKETİMİ ÇOK DÜŞÜK'
Türkiye'de maden suyu tüketimi çok düşük olduğunu anlatan Bakan Eroğlu, bazı Avrupa ülkelerinde kişi başına yılda maden suyu tüketiminin 150 litre olduğunu ifade etti. Türkiye'de ise yılda ortalama kişi başı tüketilen maden suyunun 3 litre olduğunu aktaran Eroğlu, 'Bu çok oran çok düşük. Maden suyu sağlık açısından bir takım rahatsızlıklara faydalıdır. Onun için tüketilmesi faydalı olacaktır. İçindeki minareler nedeniyle vücudumuzun mineral eksikliğini de karşılıyor. Bu yüzden herkese Afyonkarahisar Kızılay Maden Suyunu tavsiye ediyorum. Kendinde günde 2 şişe Kızılay Maden Suyunu içiyorum. Afyonkarahisar'dan çıkan bu maden suyu, tarihler boyunca insanlığa hizmet etmiştir. İlk şişelemesi Osmanlı döneminde başlayan bu tesisler, şimdi dünyanın en ileri teknolojisini kullanmaktadır. Bu nedenle Afyonkarahisar Maden Suyu'nu tüm dünyaya tanıtmamız lazım' dedi. Fransa'nın, Afrika ve Arap ülkelerine kendi sodasını pazarladığını belirten Bakan Veysel Eroğlu, 'Bizim maden suyumuz dünyanın en iyi maden suyudur. Bunun tanıtılması ve pazarlanması için de gerekenin yapılması gerekir' diye konuştu.

'TÜRK KIZILAY'I YARDIMLARINI SADECE ÜLKEMİZE DEĞİL TÜM DÜNYAYA DA EDİYOR'
Türk Kızılay'ının sadece Türkiye'de değil tüm dünya insanına yardım ettiğine dikkat çeken Bakan Eroğlu, İhsaniye ilçesine yapılacak hastanenin de bölge insanına en iyi hizmeti vereceğini söyledi. Bölgenin turizm bölgesi olması nedeniyle yapılacak hastanenin önemine değinen Bakan Eroğlu, hastane yapımı için Türk Kızılayı yönetimine teşekkür etti. Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali de yeni hizmete açılan ek dolum bandının detaylı incelemelerin ardından Almanya'dan alındığını dile getirdi. Son teknoloji üretim bandının saate 50 bin, yılda 300 milyon üretim kapasitesine sahip olduğunu söyleyen Küçükali, ek üretim bandının devreye girmesiyle birlikte toplam üretim kapasitesinin yüzde 46 aratarak senede 600 milyon şişeye ulaşacağını vurguladı. Küçükali, üretim kapasitesi ile Türk Kızılayı Afyonkarahisar Minareli Su İşletmesi'nin, Ortadoğu ve Balkanların en büyük minareli su fabrikası olması özelliğini sürdüreceğini kaydetti. Konuşmaların ardından ek dolum bandı hizmete açılırken, ilk dolum maden suları, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'na hediye edildi. Bakan Eroğlu, açılışın ardından Türk Kızılayı tarafından verilen iftara katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com