Ülker 3. havalimanından büyük vurgun yaptı!

Ülker 3. havalimanından büyük vurgun yaptı!
Ülker Grubu 2006 yılında 3. köprü ve 3. havalimanının nerede yapılacağını bildi, milyonları cebe indirdi.
Ülker Grubu Arnavutköy'ün hiç bilinmeyen, kervan geçmez bir yeri olan Dursunköy'ünden 3 milyon 630 bin 821 metrekare araziyi 2006 yılında SOFT METAL ve GİZ AJANS adlı 2 şirket aracılığı ile halktan kelepir fiyatına topladı. 
 
SOFT METAL ve GİZ AJANS adlı bu şirketlerin Ülker ailesinin Yıldız Holdinge ait alt şirketleri olduğu ortaya çıktı. Kuzey Marmara Otoyol projesinin uzantı yolu arazilerin tam ortasından geçerken 3. havalimanı da Ülker'in arazilerinin 1-2 kilometre uzağında yer aldı.
 
 2006 yılında bu projeleri görebilen Ülker Grubu asıl vurgunu TOKİ'den yaptı. Halktan kelepir fiyatına, metrekaresi 1-2 liraya alınan arazileri TOKİ'ye metrekaresi 150 liradan satılarak 326 milyon elde etti.
 
Vurgun bununla da sınırlı kalmadı. Ülker Grubu TOKİ ile hasılat paylaşımlı gelir ortaklığı anlaşması yaparak TOKİ'nin ilerde yapacağı yapılardan da kar alacak. Önümüzdeki yıllarda Ülker'in yüzü daha da gülecek. Ülker'in karının milyar dolarları geçmesi bekleniyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dostlarını ihya etmeye devam ediyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com