Ülker, Star TV ve Milliyet'i Alıyor!

Ülker, Star TV ve Milliyet'i Alıyor!
Aydın Doğan'ın medya şirketlerini satma girişimine, Türkiye içinden çok sürpriz talip çıktı.

Ekonomi dünyasını yakından takip edenlerin sorduğu soru vardı. "Nakit açısından en güçlü olarak bilinen Ülker, ne zaman medya patronu olucak?" Bu soru düne kadar hep açık ve net bir şekilde yalanlandı. Medyada çıkan haberlerin asılsız olduğu duyuruldu.

Tarihinde ilk kez bu soru, "Evet" ile cevaplandı. Üstelik de açıklama, Doğan medya grubunun satışında adından hiç söz edilmediği bir sırada geldi.

Ancak, gece saatlerinde Anadolu Ajansı aracılığıyla yapılan açıklamayı çok fazla kişi de algılayamadı.

Açıklama Ülker markasının sahibi olan Yıldız Holding'in çatısı altında bulunan bir başka şirket adına yapıldı. Yıldız Holding'in Ülker'in sahibi olduğunu bilmeyenler için bu haber çok farkedilmedi.

"DOĞAN MEDYASINA TALİBİZ"

Yıldız Holding'in yüzde 87 hissesine sahip olduğu Gözde Finansal Hizmetler, Kohlberg Kravis Roberts & Co (KRR) ile Doğan Yayın Holding A.Ş'nin, satış sürecinde alıcı taraf olarak potansiyel bir konsorsiyum içinde olduğunu duyurdu.

Gözde Finansal Hizmetler'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında şunlar kaydedildi:

''Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) girişim sermayesi yatırım ortaklığına dönüşüm başvurusu yapmış olan Gözde Finansal Hizmetler A.Ş, Kohlberg Kravis Roberts & Co. (tüm ilişkili taraflarıyla KKR) ile Doğan Yayın Holding A.Ş'nin satış sürecinde alıcı taraf olarak potansiyel bir konsorsiyum oluşumu içinde olduğunu kamuoyu ile paylaşır.
Bu girişim, Gözde'nin yüksek büyüme potansiyeli olan karlı işlere yatırım yapma stratejisi ile de tutarlılık arz etmektedir.''

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com