Ülkeyi savaş tehlikesiyle karşı karşıya getirdi

Ülkeyi savaş tehlikesiyle karşı karşıya getirdi
CHP'nin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu hakkında, "Türkiye'yi savaş tehlikesiyle karşı karşıya getirdiği ve maceracı bir dış politika yürüttüğü" gerekçesiyle verdiği gensoru önergesi TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmeye başladı.

CHP'nin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu hakkında, "Türkiye'yi savaş tehlikesiyle karşı karşıya getirdiği ve maceracı bir dış politika yürüttüğü" gerekçesiyle verdiği gensoru önergesi TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmeye başladı.

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplandı. Gündem dışı konuşmaların ardından, CHP'nin 1 Ekim tarihinde TBMM Başkanlığına verdiği Davutoğlu hakkındaki gensoruya geçildi.

CHP, "Türkiye'yi komşularıyla sorunlu, hatta savaşacak düzeyde çatışmalı hale getiren, barış, demokrasi, istikrar ve uzlaşıdan yana tavır almak yerine başka ülkelerin iç işlerine karışıp, ulusal çıkarlarımızla hiçbir biçimde bağdaşmayan, tarihin derinliklerinden alınan hayallere dayalı ve hepsinden önemlisi Türkiye'yi savaş tehlikesiyle karşı karşıya getirdiği gibi, halkımızı da kendi içinde gerginliklere sokma eğilimi taşıyan, tehlikeli ve maceracı bir dış politika yürüten, üstelik bunu yaparken birçok gerçeği gerek halkımızın temsilcisi olan yasama organından, gerek bizzat halktan gizlediği" gerekçesiyle Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu hakkında 1 Ekim 2012 tarihinde gensoru vermişti. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com