Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz:

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz:
"Toplumu çatışmaya ve belirsizliğe sevk eden her türlü davranışın karşısında olduğumuz iyi bilinmelidir. Temennimiz bu olayların daha fazla büyümeden sona ermesi ve ülkemizi bu hale getirenlere en etkili cevabın sandıkta verilmesinden yanadır"

ANKARA (AA) - Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "Toplumu çatışmaya ve belirsizliğe sevk eden her türlü davranışın karşısında olduğumuz iyi bilinmelidir. Temennimiz bu olayların daha fazla büyümeden sona ermesi ve ülkemizi bu hale getirenlere en etkili cevabın sandıkta verilmesinden yanadır" açıklamasında bulundu. 

Kılavuz, yaptığı yazılı açıklamada, ülkede son günlerde çok vahim ve üzücü olayların yaşandığını belirterek "Olaylarla ilgili hiçbir karanlık noktanın bırakılmaması ve olayların her yönüyle aydınlatılması, gerilimin düşmesi için önemli bir adım olacaktır. Bu vesileyle vefat edenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz" ifadesini kullandı. 

Kargaşayı fırsat bilen bölücü çevrelerin üniversitelerde kendi propagandalarını yaptığını ve milliyetçi öğrencilere saldırılarda bulunduğunu bildiren Kılavuz, açıklamasında şunları kaydetti:

"Ülkücüler yaşanan bu olayları büyük bir dikkatle takip etmektedir. Hiçbir şekilde bu olayların içerisinde olmayacağımızı ve kargaşa umanlara fırsat vermeyeceğimizi belirtmek isteriz. Toplumu çatışmaya ve belirsizliğe sevk eden her türlü davranışın karşısında olduğumuz iyi bilinmelidir. Temennimiz bu olayların daha fazla büyümeden sona ermesi ve ülkemizi bu hale getirenlere en etkili cevabın sandıkta verilmesinden yanadır." 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım da Burak Can Kahramanoğlu'nun hayatını kaybettiği olayla ilgili "Söz konusu olaylarda Ülkü Ocakları ve onun herhangi bir mensubu kesinlikle yer almamıştır" açıklamasını yaptı.

Aksi yöndeki haberlerin ülkücü hareketi bu kaos ortamına çekmeye çalışan provokatörler tarafından yayılmaya çalışıldığını kaydeden Yıldırım, ülkenin bir an önce bu kaos ortamından kurtulmasını temenni ettiklerini, hayatını kaybeden Burak Can Kahramanoğlu'na Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilediklerini belirtti. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com