Ülkücüler cemaate karşı bunu yapacak

Ülkücüler cemaate karşı bunu yapacak
Ülkü Ocakları da üniversite öğrencileri için 'Ülkü Evleri' kuracak.

Cemaat evlerine karşılık Gezi direnişçileri "Çapulcular Evlerini açıyor" dayanışma kampanyası başlatmıştı. ANKA'nın haberine göre Ülkü Ocakları Genel Merkezi de benzeri bir projeyi hayata geçiriyor.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından “Ülkü Evleri” adı altında yeni bir proje hayata geçiriliyor.

TEHLİKEYE KARŞI

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın konuya ilişkin açıklamasında proje kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında üniversite öğrencilerine barınma ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik “Ülkü Evleri” kurulacağı belirtildi. “Ülkü Evleri”nin kurulmasındaki amacın ise “Ülkücü gençliğin manevi anlamda tehlikeyle karşılaşmasının önlenmesi, milli manevi değerlere haiz, devlet-millet menfaatine duyarlı, milliyetçi dünya görüşüne sahip ülkü bireylerinin topluma doğru bir şekilde kazandırılması” olarak belirlendiği anlatılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Kurulacak olan Ülkü Evleri’nde oluşacak ortam neticesinde gençlerimiz maddi ve manevi sıkıntılarla uğraşmak yerine kendilerini daha rahat yetiştirme fırsatı bulacak, ilmi alanda kariyer sahibi nitelikli bireyler olmalarına yardımcı olunacaktır.

Ülkü Evleri’nin giderleri ise koordinasyonu Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nden yapılmakla birlikte illerde oluşturulacak mütevelli heyetleri tarafından karşılanacaktır.”(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com