UltraAslan Suçluyu Buldu

UltraAslan Suçluyu Buldu
Galatasaray taraftar grubu UltraAslan olayların faturasını TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'a kesti...

Başbakan Erdoğan'ı Türk Telekom Arena'da bazı Galatasaray taraftarlarının protesto etmesinin yankıları sürüyor. Tartışmaya Galatasaray'ın ön önemli taraftar grubu UltraAslan da katıldı.

Hedeflerinde ise TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar vardı. Bayraktar'ın yaptığı açıklamalar protestoların ve bugün yaşanan tartışmaların fitiliin ateşlediği ortaya çıktı. Bayraktar'ın açılışta kulübü eleştiren sözleri taraftarları çileden çıkarmış.

Galatasaray'ın önde gelen taraftar gruplarından UltrAslan'ın Genel Koordinatörü Oğuz Altay, internet sitesinden yazılı bir açıklama yaptı.

Altay, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın konuşmasının yenilir yutulur, hazmedilebilir olmadığını belirtirken, “Kendisinin bu tavrını asla kabul edemeyiz ve ciddi olarak da kınıyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde, bir açılış sırasında böyle bir konuşma yapıldığını zannetmiyorum” dedi.

Oğuz Altay, tüm bunlara rağmen tribünlerin tepkisinin yanlış olduğunu söyleyip, “Şartlar göz önüne alındığında sadece bir maçlık tüm görüşlerimizi bir kenara bırakıp misafirperver davranıp alkışlayabilir veya en azından sessiz kalıp, tepkimizi gösterebilirdik” ifadelerini kullandı.

İŞTE O AÇIKLAMANIN TAM METNİ:

Maçtan sonra bana gelen sayısız taraflı/tarafsız mail ve telefonda bugün yapılan protestonun nedeni ve sonucu ile ilgili çok büyük bir baskı oluşturulmuştur. Her kesimden insanın ortak tavrı ve baskısıyla belki de biraz sert bir açıklama oldu.

Yapmış olduğum açıklamadan sonra üzülerek vermiş olduğunuz cevapları okudum.Yazmış olduklarınızdan anlaşıldığı üzere siyasi bir protestodan bahsediyorsunuz. Beni de, başbakanı alkışladığım ve alkışlatmak istediğim için AKP'li olarak değerlendiriyorsunuz.

Bakın kardeşlerim; bunu söylemek istemezdim (Çünkü spor ile siyasetin karıştırılması hiç doğru değil.) ama ben hayatımda hiç o partiye oy vermedim. Çocukluğum CHP'li bir ailede geçmesine rağmen ben MHP'liyim ve yazdıklarınız suya yazılmış bir yazı gibidir. Üzülerek söylüyorum ki siyaseti sizler yapmışsınız.

ultrAslan'ın önlenemez büyümesini hazmedemeyen bazı insanlar ortamı daha da karıştırmak için akıl almaz senaryolar üretmektedirler. Hatta ben istifa edene kadar yazı yazmayacak olanlarda varmış. 34 senedir bu renklere karşılıksız hizmet eden Oğuz ALTAY'ı bu şekilde konuşmak kimsenin haddine değildir. Tüm fikir ve projelerinize açığım. Tarihimizin en zor dönemlerini geçirdiğimiz bu dönemlerde ki çabamı bu şekilde değerlendirmek oldukça manidardır. Çünkü biz kişileri konuşarak amacımızdan uzaklaşmayız. Hepimizin bildiği bir söz olan; Küçük beyinler kişileri, orta beyinler olayları, büyük beyinler davaları konuşur. Bizim de öncelikli davamız Galatasaray'ımızdır...

Bugüne kadar tribünümüzde hiç ama hiç bir zaman siyasi görüşler doğrultusunda davranılmadı.

Toki Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın konuşması yenilir yutulur ve hazmedebilir gibi değildir. Kendisinin bu tavrını asla kabul edemeyiz ve ciddi olarak da kınıyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde bir açılış esnasında böyle bir konuşma yapıldığını zannetmiyorum. Ancak bu konuşma protestonun hemen ardından yapılan bir konuşmadır ve ne olursa olsun çok da yanlıştır.

Bütün bunlar olduğunda şuan itibarıyla yine aynı şeyi söylüyorum; Toki başkanı çok anlamsız ve yanlış bir açıklama yapmasına rağmen tüm şartlar göz önüne alındığında sadece bu maçlık tüm görüşlerimizi bir kenara bırakıp misafirperver davranıp alkışlayabilir veya en azından sessiz kalarak tepkimizi gösterebilirdik.

Bu olaylar bizlere yakışmadı. Çünkü tüm dünya bu açılışa odaklıydı. Açıkçası hepimiz sınıfta kaldık. Bu durumu fırsat bilen insanların forumda nasıl yazılara imza attıklarını görüyorum. Hani derler ya "internet çıktı mertlik bozuldu" diye... Siyaset Galatasaray'a fayda verirse alırız, eleştiri hakaret gelirse dimdik karşısında dururuz.

Herkes bu konuya nasıl yaklaştığını kendi içerisinde mahkemesini yapsın. Herkesi vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Ben bütün Galatasaraylıların daha makul siyasetten uzak ve renk aşkıyla konuya yaklaşmalarını umut ediyor saygılarımı sunuyorum.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com