Ulu, sevgisi doldu taştı!..

Ulu, sevgisi doldu taştı!..
Kütahya'dan AK Parti Milletvekili aday adayı olmak için EGO Genel Müdürlüğünden istifa eden Ömer Ulu, dün AK Parti Kütahya İl Başkanlığında basın açıklaması yaptı. Partililere seslenen Ulu, Kütahya'nın kalkınması ve gelişmesi için milletvekili aday ada

Kütahya'dan AK Parti Milletvekili aday adayı olmak için EGO Genel Müdürlüğünden istifa eden Ömer Ulu, dün AK Parti Kütahya İl Başkanlığında basın açıklaması yaptı. Partililere seslenen Ulu, Kütahya'nın kalkınması ve gelişmesi için milletvekili aday adayı olduğunu açıklarken, Ulu'yu dinlemeye gelen partililer basın açıklaması gerçekleştirilen salona sığmadı, partililerin büyük bir bölümü merdivenlerde Ulu'yu dinlerken, bazı kadınların Ömer Ulu'nun konuşmasından etkilenerek göz yaşlarına hakim olmadıkları ise dikkatlerden kaçmadı.
'HALKIN İSTEK VE TALEPLERİ BENİM İÇİN ÖNEMLİ'
Kütahya halkının talep ve istekleri sonucunda EGO Genel Müdürlüğü görevinden istifa ederek AK Parti Kütahya Milletvekili aday adayı olan Ulu, dün yatığı basın toplantısı ile neden milletvekili aday adayı olduğunu Kütahya halkı ile paylaştı.
AK parti Kütahya İl Başkanlığı binasında gerçekleştirlen basın açıklamasına Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, üniversite öğrencileri temsilcilerin ve çok sayıda partili katıldı.
Ulu'nun basın açıklamasınıs gerçekleştirdiği toplantı salonuna sığmayan partililer merdivenlerde ve il başkanlığı binası önünde uzun kuyruk oluşturdu.
Partililerin yoğun ilgisi eşilğinde basın açıklamasına başlayan Ömer Ulu, birlik ve beraberlik mesajları ile konumasına başladı.

'TÜRKİYE DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞIYOR'
Türkiye'ye komşu birçok ülkenin demokrasi sorunu yaşadığını; ancak Türkiye'nin demokrasi şölenine doğru hızla yol aldığını belirten Ulu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bugün çevremizdeki bazı ülkeler demokrasilerini yerleştirmede sorunlar yaşarken, başka birçok ülke demokrasiye geçme sorunları yaşarken; demokrasinin bütün kurum ve kuralları ile işlediği, gün geçtikçe demokrasi önündeki kronikleşmiş sorunların hızla çözüldüğü ülkemiz yeni bir demokrasi şölenine doğru yol alıyor.”

“19 YIL KAYMAKAMLIK YAPTIM”
1966 yılında Gediz'de doğduğunu ve 1989 yılında Kaymakamlık mesleğine Edirne Kaymakam adayı olarak başladığını açıklayan Ulu, 19 yıl Kaymakamlık görevini yaptıktan sonra 2007 yılında EGO Genel Müdürlüğüne Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in daveti üzerine atandığını belirten Ulu; “Gerek Kaymakamlık mesleğini icra ederken, gerekse EGO Genel Müdürlüğü görevini yürütürken ki çalışmalarımdan dolayı, birçok kurum ve kuruluş tarafından ödüle layık görüldüm. Bu güne kadar değişik konularda yayınlanmış yedi kitabım bulunmaktadır. Yasama görevini yürütecek Parlamenterlerini seçmek için sandığa gitmeye hazırlanıyor. İşte bu ortamda Ak Partimizden Aday Adaylığımı açıklamak için huzurlarınızdayım” dedi.

“KÜTAHYA'NIN DEĞERLERİNİ DEĞERLENDİRECEĞİZ”
Kütahya'nın birçok değere sahip olduğunu bu değleri değerlendirmek ve Kütahya'yı daha da yüksek düzeyelere çıkarmak için aday adayı olduğunu kaydeden Ulu, Kütahya'nın ortak bir sinerji ve konspet ile kalkınacağını söyledi.
Kütahya'nın doğal kaynaklar bakımından şanslı bir il olduğunu ifade eden Ulu, bu şansı fırsata çevirmek için aday adayı olduğunu dile getirerek konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Kütahya mızın hem Yaradanın bize sunduğu, hem de tarihten gelen potansiyellerini harekete geçirip artı değerler yaratılmasını sağlamak için, ilimizi yöneten tüm kesimlerle diyalog içinde ve onların mutabakatını arayarak ortak bu konseptle Kütahya' nın kalkınmasına katkı sunmak için; il, İlçe, Belde, Köy farkı gözetmeksizin, Kütahyalının tümünü kucaklayacak bu anlayışla çalışmak için, Kütahya ile Ankara arasında bir gönül köprüsü kurarak hemşerilerimizin bu köprüden huzur içinde ve gönül rahatlığıyla geçmelerini temin etmek için, sayın Başbakanımızın üstün gayret ve çabaları sonucu bölgemizin parlayan yıldızı haline gelen Ülkemizin bu alandaki gelişmesine fikri ve emek olarak katkı sağlamak için, gül taşıyan elde biraz gül kokusu kalır düşüncesiyle zıtlaşma yerine uzlaşma, kavga yerine muhabbeti ve barışı egemen kılmak için, Ak Partiden Milletvekili Aday Adayı oluyorum.” şeklinde milletvekili aday adayı olma gerekçelerini sıraladı.

“ADAY ADAYI SAYISINDAKİ FAZLALIK PARTİMİZ İÇİN BÜYÜK BİR ZENGİNLİK”
Kütahya'dan aday adayı olmaya karar veren tüm hemşerilerimizi yürekten kutluyorum, bu kararı vermek başlı başına büyük bir cesarettir, ayrıca partimiz açısından da önemli bir zenginliktir diyen Ömer Ulu; “Bundan sonraki yarışta bizler milli takım kadrosunu oluşturmak için kampa sokulan sporcular gibiyiz. Bu kamp esnasında bu işi ne kadar iyi yapabileceğimizi seçicilere göstermek için gayret edeceğiz. Başkalarına faul yaparak değil, kötü söz söyleyerek değil, en güzelini sergileyerek, en güzel fikirlerin savunucusu olarak bu yarışın tamamlanmasının hem bu yarıştakiler, hem de Kütahya için daha hayırlı olduğuna olacağına inanıyorum. Ülkemin her bölgesinde çalışmak bana her bölgemizin değerlerini, potansiyellerini, insanının güzelliklerini, Köyümdeki hayatımda kış yakacağı temin etmek için dağdan odun getirmenin, yazın lezzetli ve enfes kokan kavunları hasat edebilmek için onların sevgi ve emekle ekilmeleri gerektiğini öğretti.

“EGELİ BİR EFENİN EVLADI OLMAKLA HEP GURUR DUYDUM”
Gurbetin insanların yüzünde bir damga olduğunu ve yurduna kavuşmadan alınlardan silinmediğini yaşayarak gördüğünü ve öğrendiğini kaydeden Ulu; “Nerede olursam olayım, hangi makamda bulunursam bulunayım geçimini Köyünde temin edemediği için Almanya' ya gitmek zorunda kalan Egeli bir babanın, Egeli bir Efenin oğlu olduğumu hiç unutmadım. O kültürün bize sunduğu güzellikleri hayatımın her anında muhafaza etmeye çalıştım” dedi.

“HAYAT TECRUBELERİMİ KÜTAHYA İÇİN KULLANMAK İSTİYORUM”
Kaymakamlık görevi boyunca ülkenin farklı bölgelerinde çalıştığını ve bu çalışma sonucunda devlet kademelerinde birçok konuda tecrube sahibi olduğunu kaydeden Ulu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Önümüzdeki dönemde de köklerimizden aldığımız besinle; 19 Yıllık devlette çalışmanın ve onu tanımanın verdiği güvenle; son 4 yılda da belediyeciliğin kazandırdığı hizmet anlayışıyla İlimize, Kütahyamıza, Ülkemize hizmet etmek için aday adayı oluyorum.”

Kendisini dinlemeye gelenlere teşekkür eden Ulu, konuşmasını şöyle sonlandırdı:
“Sözlerimin sonunda burada varlıkları ile bizlere güç veren Belediye Başkanlarımıza, Meclis Üyelerimize, Sendika Temsilcilerine, Dernek Başkan ve Yönetimlerine, Spor Kulübü Temsilcilerine, Kütahya'nın göz bebeği Dumlupınar Üniversitesi Öğrencilerine, Oda Başkanlarımıza ve daha önce görev yaptığım yerlerden bugünün vesilesiyle aramızda bulunan Değerli Kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu seçimlerin İlimiz, Partimiz ve Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum ve Siz Değerli Kardeşlerimin yürekleri hangi güzellikler için çarpıyorsa yarınların tüm o güzellikleri sizlere getirmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

 www.akisgazetesi.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com