Uludağ'da kar 2 metre oldu!

Uludağ'da kar 2 metre oldu!
Uludağ, sömestr tatili dolayısıyla sezonunun en hareketli günlerini yaşıyor

Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ, sömestr tatili dolayısıyla sezonunun en hareketli günlerini yaşıyor.

Oteller Bölgesi'nde düzenlenen etkinliklere katılan tatilciler karın tadını çıkarırken, kayakçıların çarpmaması için pistteki direkler süngerlerle kaplandı.

Videosu için tıklayınız!

Kar kalınlığının 2 metreye ulaştığı zirvede Jandarma ekipleri de kaybolma olaylarına karşı afişli uyarı yapıyor. Tatilcilerin beyaz cennet olarak nitelediği Uludağ sezonunun en hareketli günlerini yaşıyor. Yılbaşı tatilinde umduğunu bulamayan tesis sahiplerinin bir biri ardına düzenlenen gençlik festivalleri sayesinde yüzleri gülüyor. Otellerdeki doluluk oranının yüzde yüze ulaştığı zirvede, festivaller dolayısıyla düzenlenen etkinlikler ve kar üstündeki oyunlar tatilcilerin ilgisini çekiyor. Geceleri otellerdeki konser ve gençlik partilerinde eğlenen tatilcilerin herhangi bir sorun yaşamaması için çeşitli önlemler alınıyor.

Tek kart uygulamasına geçilen kayak pistinde kazaların önlenmesi amacıyla telesiyej direkleri süngerlerle kaplanırken, jandarma da kaybolma olaylarına karşı önlemlerini arttırdı. Uludağ yoluna afişli uyarılar asan jandarma 3 ekip halinde 24 saat aralıksız görev yapıyor.

Uludağ'da konuşlu olan profosyonel eğitimli 3 timden oluşan 15 kişilik jandarma dağ arama kurtarma ekipleri, 2011 yılında dağda 3 kaybolma, 5 mahsur kalma ve pistlerde 307 yaralanma olayına müdahale etti.

Bu arada, dün gece başlayan yağışla zirvedeki kar kalınlığı bir gecede 15 santimetre artarak 2 metreye ulaştı. Hava sıcaklığının gece eksi 2, gündüz sıfır derece olarak ölçüldüğü Uludağ'da kar yağışının iki gün daha devam edeceği bildirildi. (ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com