Uludere ikinci kez bombalandı

Uludere ikinci kez bombalandı
CHP'li Sezgin Tanrıkulu ve Levent Gök'ten Uludere raporuna sert tepki.

Uludere Raporu’nun Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda kabul edilmesine tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, “Bugün Uludere ve bütün toplumun vicdanı ikinci kez bombalandı AKP’nin milletvekillerinin parmaklarıyla” derken Ankara Milletvekili Levent Gök, “Devlet eliyle yapılmış bir katliamın yine devlet eliyle kapatılmasına tanık olduk bugün AKP’li üyelerin oylarıyla” dedi.

Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nun CHP’li üyeleri Sezgin Tanrıkulu ile Levent Gök, TBMM’de “Uludere Raporu”na ilişkin basın toplantısı düzenledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nun Uludere olayını aklamaya, gizlemeye çalıştığını iddia ederek, şöyle dedi:

“Başbakan bu olaydan hemen sonra şunu söylemişti, ‘Bu olayın failleri ve sorumluları Ankara’nın karanlık dehlizlerinde kaybolmayacak’ demişti. Bugün kabul edilen bu raporla bu olayın failleri ve sorumlularının Ankara’nın karanlık dehlizlerinde, Başbakanlık’ın karanlık koridorlarında kaybedildiğinin tescili yapılmıştır ama gün gelir o karanlık dehlizler onları koruyanları da yutar.
Uludere 28 Aralık 2011’de bombalandı. Bugün de Uludere ve bütün toplumun vicdanı ikinci kez bombalandı AKP’nin milletvekillerinin parmaklarıyla.”


CHP Ankara Milletvekili Levent Gök de, “AKP’nin adaleti nasıl kararttığı, insan haklarını, devletin hesap verme konusunu, şeffaflığını bütün her türlü kavramı nasıl ayaklar altına aldığını bugün bir kez daha gördük. Devlet eliyle yapılmış bir katliamın yine devlet eliyle kapatılmasına tanık olduk bugün AKP’li üyelerin oylarıyla” diye konuştu.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com