Uludere'den kurtulanlara ceza

Uludere'den kurtulanlara ceza
Uludere'de 34 sivilin hayatını kaybettiği olayda sağ kurtulan 4 kişiye ceza geldi. 4 köylü pasaport kanununa muhalefetten toplam 8 bin lira para cezası ödeyecek.

Şırnak'ın Uludere ilçesinde 28 Aralık 2011 yılında savaş uçaklarının bombardımanı sonucu 34 kişinin öldüğü olayda sağ kurtulan Servet Encü ve 3 kişiye, 'Pasaport Kanununa Muhalefet' suçundan para cezası kesildi.
 
Servet Encü'nün kuzeni Mehmet Encü, Uludere olayında hayatını kaybeden 34 kişinin ardından bu yolu yaklaşık 1-1,5 ay gibi bir süre boyunca kullanmadıklarını söyledi.
 
Gülyazı halkının yapacak hiçbir işinin olmadığını belirten Mehmet Encü, "Fabrikamız yok, hayvanlarımız yok, çiftçilik yapamıyoruz. Mecburen bu işi yapmak zorunda kalıyoruz. 4 kere daha 34 kişi katledilse biz bunu yapmaya devam edeceğiz" dedi.
 
"Kesilen cezayı kaçakçılık yaparak karşılayacağız"
 
Devletten bekledikleri adaletin gelmediğini savunan Mehmet Encü, "Katledilenlerin adalet önüne çıkarılmasını istiyoruz. Gelirimiz yok, mecburiyetten bu yolu kullanıyoruz. Jandarma basında çıkan bazı fotoğrafları tespit etti. Her gün karakola çağrılıyoruz. Servet Encü, İdris Encü, Şeyhmus Encü ve Adem Yürek her biri 2 bin lira para cezasına çarptırıldı. Temyiz yolu kapalı. Jandarma ekipleri bundan sonra bu yolu kullanmayacaksınız, unutun bu yolu dedi. Biz bu parayı tekrar kaçakçılık yaparak vereceğiz. Ben bu parayı nereden getireyim. Bu parayı kazanamam, bu yolu kullanmazsam gelirim yok. Yüzlerce kişi daha katledilse gitmeye devam edeceğiz" dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com